Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Koronawirus nie odpuszcza. Przybywa nowych zakażeń

Przez   /   03/08/2020  /   No Comments

Podczas weekendu stwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 w Legnicy. Chory to mężczyzna w średnim wieku, krewny osoby, u której wcześniej wykryto COVID-19. Czuje się dobrze i pozostaje w izolacji domowej. W Legnicy i powiecie legnickim choruje aktualnie 14 osób. W ostatnim tygodniu COVID-19 zdiagnozowano również w powiatach lubińskim. jaworskim, głogowskim i polkowickim.

Najwięcej chorych ujawniono w gminie Rudna w powiecie lubińskim (23 osoby w wieku od 2,5 roku do 61 lat). Służby epidemiologiczne łączą pojawienie się ogniska COVID-19 w gminie Rudna ze spotkaniem plenerowym, które odbyło się 19 lipca w miejscowości Nieszczyce. Wzięło w nim udział około 100 osób. Tydzień później, gdy u 8 z nich testy wykazały zarażenie SARS CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubinie zaapelował do pozostałych uczestników spotkania o zgłaszanie się do kontroli. Łącznie od 27 lipca COVID-19 zdiagnozowano u 14 kobiet z gminy Rudna (16-53 lata), 7 mężczyzn z gminy Rudna (14-61 lat), 4-letniego chłopca i 2,5-rocznej dziewczynki z gminy Rudna,  2 mężczyzn z Lubina (23, 80 lat), oraz 35-letniego mężczyzny i 3- letniego chłopca z gminy Lubin. Stan wszystkich jest określany jako dobry. Zakażeni są izolowani w domach.

28 lipca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Polkowicach poinformowała o 5 nowych zakażeniach w gminie Polkowice. 4 dni później bilans powiększył się o kolejne 2 osoby z gminy Polkowice i 6 osób z gminy Grębocice. Aktualnie w powiecie polkowickim choruje 15 osób.

W powiecie głogowskim COVID-19 zdiagnozowano w lipcu u 4 osób. Dwie z nich to obcokrajowcy, których objęto nadzorem epidemiologicznym.

29 lipca zdiagnozowao też nowy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jaworskim.

RYC. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 50 dni temu dnia 03/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 3, 2020 @ 11:56 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →