PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo piętnastolatka

Przez   /   03/08/2020  /   No Comments

Sąd Okręgowy w Legnicy skazał 21-letniego Karola F. na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo piętnastoletniego chłopca na Wzgórzu Zamkowym w Lubinie. Wyrok jest nieprawomocny, a prokuratura zapowiada apelację, nie zgadzając się z ustaleniem sądu, że zabójca działał z zamiarem ewentualnym. Według niej Karol F. zadając chłopcu cios nożem w serce chciał zabić. 

W nocy z 10 na 11 maja Karol F. ciosem w prawą komorę serca zabił piętnastoletniego chłopca. W sądzie mówił, że nie chciał go zabić, ale tylko postraszyć. Potem schował nóż i odszedł wraz z kolegami w stronę pobliskiej galerii handlowej. W nocy tym samym nożem kroił kiełbasę na rozpalone na działach ognisko.

Nie ma stałego miejsca zamieszkania. W 2017 roku opuścił dom dziecka i od tego czasu tuła się w okolicach Lubina. Bezpośrednio przed zabójstwem palił marihuanę, wypił 8 piw i 200 gram wódki. Czuł pobudzenie. Szukał zaczepki. Stojąc w grupie kolegów i koleżanek na terenie przy Ośrodku Wzgórze Zamkowe czekał na brata, który miał mu przynieść flaszkę z wesela ciotki.  W złym momencie natknął na nich piętnastoletni Jakub, który z dwiema koleżankami wyszedł z seansu filmowego w kinie Muza. Doszło do sprzeczki między obu grupami. Jakub skoczył po zrzucone z muru okulary swej koleżanki, a Karol F. ruszył za nim. Miał przy sobie nóż i postanowił go użyć.

Nóż Karola F. trafił Jakub w klatkę piersiową, przekłuł m.in. prawą komorę sercową i spowodował zgon. Koleżanki chłopca, zaniepokojone, że nie wrócił z okularami, odnalazły go w kałuży krwi, Wezwały pogotowie, ale piętnastolatka nie dało się już uratować.

Prokuratura wnioskowała o dożywocie dla zabójcy.

Sebastian H. i Dawid M., którzy byli tej nocy z Karolem F., zostali skazani na kary po sześć miesięcy pozbawienia wolności za niezawiadomienie o dokonaniu przestępstwa. Sąd uniewinnił ich od zarzutu nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Dodatkowo Dawid M. został skazany za posiadanie w telefonie komórkowym 274 zdjęć osób małoletnich w trakcie czynności seksualnych.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 50 dni temu dnia 03/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 3, 2020 @ 1:31 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →