Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Konkurs o nagrodę gospodarczą Złote RROGI

Przez   /   08/09/2023  /   No Comments

Tylko do 16 października br. przyjmowane są zgłoszenia do konkursu o nagrodę gospodarczą mającą uhonorować przedsiębiorców z naszego regionu. „Złote RROGi” to nowy plebiscyt organizowany w tym roku po raz pierwszy przez Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Przedsiębiorcy z terenu oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej niejednokrotnie pokazali, że decydują się na rozpoczęcie swojej działalności czy udział w kluczowych inwestycjach, nawet jeśli początki nie są łatwe oraz wymagają zmierzenia się m.in. z trudnościami finansowymi. Frazeologizm „Chwycić byka za rogi” oznacza, że ktoś od razu podjął się realizacji jakiegoś zadania lub zaczyna od jego najtrudniejszej części, stąd pomysł, żeby korzystając ze skrótu Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego utworzyć nazwę dla nowej nagrody – „Złote RROGi” i docenić ludzi stojących za wieloma sukcesami gospodarczymi w naszym regionie – wyjaśnia Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

„Złote RROGi” to wyróżnienie oraz uhonorowanie przedsiębiorców, którzy osiągają najlepsze wyniki ekonomiczne, a także przyczyniają się do rozwoju gospodarki Dolnego Śląska i Polski, ponadto przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu i etyki biznesowej oraz stanowią wzór do naśladowania dla innych przedsiębiorców. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 16 października 2023 roku.

– Jako Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w interdyscyplinarnym gronie skupiamy się na co dzień na wspólnych zadaniach istotnych dla biznesu i samorządu. Teraz chcemy uhonorować osoby, które poprzez swoje zaangażowanie, ciężką pracę i nierzadko podejmowanie trudnych decyzji przyczyniają się do rozwoju lokalnej, ale też krajowej gospodarki. Nagroda może trafić również do zespołów badawczych oraz jednostek naukowych, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną. To pierwsza edycja konkursu, więc tym bardziej zależy nam na ciekawych zgłoszeniach – mówi Adam Babuśka, przewodniczący Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE.

Nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawuje kapituła powołana przez Radę, w gronie której znajdują się m.in. eksperci z dziedziny gospodarki, a także przedstawiciele firm, instytucji promujących przedsiębiorczość. W skład kapituły nie mogą wchodzić osoby biorące udział w konkursie. W każdej edycji przyznawana będzie nagroda główna. Rada może przyznać również nagrody specjalne w trybie uznaniowym.

Więcej informacji na temat konkursu „Złote RROGi” znaleźć można na stronie www.lsse.eu/nagroda lub pod numerem telefonu: +48 733 770 207 oraz adresem e-mail: rrog@lsse.eu.

Źródło: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

FOT. LSSE

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

20240528_110532

Tanim kosztem Pielgrzymka wyremontowała ważną drogę

Read More →