Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM na dobre wiąże się z drużyną mistrzyń Polski

Przez   /   05/09/2023  /   No Comments

Umowa na trzy sezony, sponsor tytularny i zmiana nazwy klubu – KGHM ponownie wspiera drużynę kobiecej piłki ręcznej z Lubina. Zawodniczki z Zagłębia Miedziowego to aktualne mistrzynie Polski. Zaangażowanie KGHM w sport to jedno z głównych działań prospołecznych miedziowej spółki.

– W KGHM pracujemy w zespole ludzi ambitnych i odważnych. Dzięki temu osiągamy bardzo dobre wyniki produkcyjne, inwestujemy i rozwijamy spółkę. Możemy też wspierać tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Złota drużyna piłkarek ręcznych z Lubina przynosi Zagłębiu Miedziowemu dumę i wiele radości. Wierzę, że kontynuacja współpracy przyniesie wiele dobrego obu stronom – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– Bardzo się cieszę, że umowa została zawarta na trzy lata, co pozwoli nam nie tylko na spokojną grę w Lidze Mistrzyń, ale także w rozgrywkach ligowych. Da nam to dużą stabilizację w nadchodzących latach i racjonalne planowanie w rozwoju drużyny. Chcemy ciągle iść do przodu, ale bez KGHM byłoby to niemożliwe. Nasz tegoroczny udział w Lidze Mistrzyń to przede wszystkim zasługa miedziowej spółki – dodał, Witold Kulesza, prezes klubu z Lubina.

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin to tegoroczne Mistrzynie Polski. Zawodniczki po złoty medal sięgały trzy razy z rzędu, a łącznie w swej historii czterokrotnie. Klub ma na swoim koncie także 13 srebrnych oraz cztery brązowe medale Mistrzostw Polski oraz osiem Pucharów Polski. To czyni KGHM MKS Zagłębie Lubin jednym z najbardziej utytułowanych klubów w całym kraju.

Dzięki zdobyciu Mistrzostwa Polski w ubiegłym sezonie Miedziowe będą miały okazję zmierzyć się ze ścisłą europejską czołówką. Mistrzynie Polski w Lidze Mistrzyń trafiły do grupy B, gdzie zmierzą się m.in. z obecnie najsilniejszą drużyną w Europie, czyli norweskim Vipers Kristiansand.

W sobotę, 9 września, szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin rozegrają pierwsze historyczne spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Do hali Regionalnego Centrum Sportowego zawita mistrz Słowenii RK Krim Mercator Lublana.

KGHM Polska Miedź S.A. to nie tylko globalny gigant przemysłowy zajmujący się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych, w tym miedzi, srebra i złota. To także firma odpowiedzialna społecznie i mecenas polskiego sportu. Polska Miedź obejmuje patronatem ważne wydarzenia zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

Miedziowa spółka wspiera kluby i sportowców z różnych dyscyplin, m.in.: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, żużla, szermierki, pięcioboju nowoczesnego, badmintona czy szachów. Tylko w 2022 roku sponsoring sportu przez KGHM Polska Miedź S.A. wyniósł blisko 32 mln złotych, a Fundacja KGHM na wsparcie sportu przekazała prawie 5 mln zł.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT> KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

bator bozek

Zmiany w zarządzie LSSE: Bator zastąpił Bożka

Read More →