Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Koniec wojny klejowej w Złotoryi. Piłkarze mają halę

Przez   /   27/03/2015  /   No Comments

Drużyna szczypiornistów Górnika Złotoryja będzie mogła toczyć ligowe pojedynki w miejscowej hali sportowej Tęcza. Udało się znaleźć środek, który  nie niszcząc nawierzchni hali skutecznie usuwa z niej plamy po kleju stosowanym w rozgrywkach piłki ręcznej.

W Tęczy obowiązywał dotąd zakaz używania kleju. Szczypiorniści smarują nim dłonie podczas meczów, aby piłka lepiej się trzymała. Usunięcie śladów po kleju z nawierzchni było czasochłonne i kłopotliwe, wiec kilka lat temu zarządzono, że mecze i treningi piłkarzy ręcznych owszem, mogą się odbywać, ale bez stosowania tej substancji. Z tego powodu miejscowa drużyna seniorów grała za miedzą, w Świerzawie i Pielgrzymce, które nie robiły takich problemów.

Zakaz nie robił różnicy prowadzonej przez Marcina Zawiślaka drużynie juniorów, bo zgodnie z regulaminem Związku Piłki Ręcznej w Polsce ich grupa wiekowa rywalizuje “na czysto”. W nowym sezonie juniorzy Górnika przechodzą jednak do następnego etapu ligowego, gdzie klej jest już dozwolony oraz powszechnie stosowany.

Od lutego w hali Tęcza trwały próby klejowe, czyli poszukiwanie płynu do mycia specjalistycznych nawierzchni sportowych, który  poradzi sobie z klejem. W pozytywne rozwiązanie problemu włączył się burmistrz Robert Pawłowski, któremu zależy, by hala tętniła życiem, sport się rozwijał, a fani szczypiorniaka mogli na żywo oglądać mecze ligowe.

Według Marcina Zawiślaka, i my mieliśmy swój udział w załatwieniu sprawy. Po naszym artykule zgłosił się Czytelnik, który podpowiedział nazwę odpowiedniego specyfiku. Okazało się, ze płyn jest skuteczny, dostępny i niedrogi. Dzięki temu zakaz stosowania kleju w Tęczy został przez burmistrza Pawłowskiego anulowany.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2009 dni temu dnia 27/03/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 27, 2015 @ 1:17 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

87CK3BJ8

Powiat jaworski wśród 10 zagożonych obostrzeniami

Read More →