schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Kongres 590. Były doradca Trumpa gościem KGHM

Przez   /   07/10/2019  /   No Comments

Były doradca Donalda Trumpa, amerykańscy generałowie, zagraniczni ekonomiści i politycy – będą gośćmi specjalnymi KGHM Polska Miedź S.A. podczas Kongresu 590. Miedziowy holding zorganizuje w Jasionce k. Rzeszowa specjalny panel dotyczący przywództwa oraz zaprezentuje nowinki technologiczne wykorzystywane w firmie.

Zmieniające się czynniki geopolityczne, makroekonomiczne, rozwój nowych technologii – świat mierzy się dziś z wieloma wyzwaniami. Jaka w tych trudnych i niestabilnych warunkach powinna być rola przywódców, jakie zadania przed nimi stoją – czy możemy już mówić o nowym modelu przywództwa? Między innymi nad tymi pytaniami będą debatować uczestnicy panelu – „W poszukiwaniu współczesnych liderów w czasach wyzwań gospodarczych i technologicznej rewolucji”.Kelly, Close, Lee – wśród gości specjalnych

Eksperci miedziowego holdingu wezmą aktywny udział w wielu wydarzeniach podczas Kongresu 590.  Firma zaprosiła do Jasionki k. Rzeszowa wybitnych gości. Na Kongresie pojawi się m.in. John F. Kelly. Generał US Army jeszcze kilka miesięcy temu był w samym centrum najważniejszych światowych wydarzeń – był sekretarzem bezpieczeństwa krajowego w gabinecie Donalda Trumpa, a później szefem personelu Białego Domu.

John F. Kelly był uważany za jednego z „jastrzębi” w Pentagonie. Zanim związał się z administracją Donalda Trumpa służył w piechocie morskiej Stanów Zjednoczonych m.in. na lotniskowcach USS Forrestal i USS Independence a także dowodził oddziałami marines w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Na zaproszenie KGHM Polska Miedź S.A. na Kongresie będzie obecny również generał George Close. Prezes SPECTRUM Group pomaga tworzyć innowacyjne strategie rozwoju biznesu, stymulować wzrost wartości przedsiębiorstw działających w sektorze publicznym i prywatnym. Jego firma podejmuje współpracę z szeroką grupą klientów – od startupów po spółki z listy Fortune 500. Przed rozpoczęciem kariery korporacyjnej Close służył w armii amerykańskiej przez ponad 30 lat.

Swoim doświadczeniem z uczestnikami Kongresu 590 podzieli się także Tom Reed. Amerykański kongresmen angażuje się w walkę o przyjazne dla przedsiębiorców regulacje prawne. Gość KGHM Polska Miedź S.A. jest zwolennikiem ograniczania regulacji, niskich podatków i tradycyjnego pojmowania roli budżetu federalnego.

O biznesowych trendach opowie Thomas J. Lee – jeden z najciekawszych analityków w Stanach Zjednoczonych. Gość miedziowego holdingu od ponad 20 lat bada makro rynki oraz prowadzi działania w obszarze equity research. Specjalizuje się w rynku technologii komunikacyjnych. Komentatorzy podkreślają jego nieszablonowe podejście do zjawisk i trendów – udało mu się np. przewidzieć szereg zdarzeń w sektorze telekomunikacyjnym.

W spotkaniach z uczestnikami Kongresu 590 wezmą także udział inni goście zaproszeni przez KGHM Polska Miedź S.A. – m.in. Sarah Chamberlain (przewodnicząca oraz prezes Republican Main Street Partnership), David Huntoon (generał amerykańskiej armii), Andrew Cambell (dyrektor wykonawczy SPECTRUM Group).

Innowacje i bezpieczeństwo

Miedziowy holding szczególny nacisk kładzie na innowacje i bezpieczeństwo. Podczas Kongresu 590 będzie można zobaczyć nowinki technologiczne wykorzystywane przez KGHM Polska Miedź S.A. Zaprezentowany zostanie m.in. specjalny dron, który został stworzony do poruszania się pośród przeszkód. Urządzenie ma w przyszłości pomagać w akcjach ratowniczych pod ziemią.

Dron, który jest obecnie testowany w KGHM Polska Miedź S.A., jest rozwiązaniem unikatowym w skali świata. Do tej pory podobne urządzenia nie były jeszcze stosowane w ratownictwie podziemnym. Jak działa i funkcjonuje? O tym będzie można się przekonać odwiedzając stanowisko miedziowego holdingu podczas Kongresu 590.

 

Źródło: KGHM

FOT. WIKIPEDIA.pl

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

danielle-macinnes-49772-unsplash

Ubezpieczenie bezskładkowe, czyli co?

Read More →