Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

KIEROWCY POD OKIEM LEGNICKIEJ DROGÓWKI, CZYLI DZIAŁANIA „TRZEŹWY PORANEK”

Przez   /   25/07/2022  /   No Comments

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy już od wczesnych godzin porannych prowadzą działania wojewódzkie pod nazwą TRZEŹWY PORANEK, które ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

Dziś na głównych drogach miasta i powiatu legnickiego mieszkańcy mogą spotkać patrole drogówki sprawdzające stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze prowadzą dziania “Trzeźwy poranek”, które ukierunkowane są na eliminowanie z dróg nietrzeźwych i osób pod wpływem środków odurzających.

Pomimo wielu przeprowadzonych akcji i działań w dalszym ciągu policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają do auta po kilku głębszych. Złudne poczucie dobrej kondycji fizycznej i brak wyobraźni sprawiają, że alkohol staje się jednym z głównych czynników powodujących zdarzenia na drodze. Akcja ta ma na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych.

Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Podczas takich działań policjanci nie tylko eliminują nietrzeźwych kierujących ale również sprawdzają, czy respektowane są przepisy ruchu drogowego w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Pod lupę biorą również stan techniczny pojazdów, za który odpowiadają kierowcy. Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym zamarznięte szyby znacznie ograniczają widoczność a niewłaściwe ogumienie znacznie utrudnia jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych.

mł.asp. Anna Tersa

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 63 dni temu dnia 25/07/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 25, 2022 @ 10:38 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →