AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Juniorzy Legnickiego Klubu Taekwon-do najlepsi w Polsce

Przez   /   15/05/2019  /   No Comments

W miniony weekend w Białej Podlaskiej rozegrano XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do. Zawodnicy LKT Legnica z dorobkiem trzech złotych i trzech srebrnych medali ponownie okazali się najlepsi w kraju.

Medale oraz wysoko punktowane miejsca przyniosły dodatkowo blisko 100 punktów wliczanych do rankingów klubów, gmin i województw w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Systemu Sportu Młodzieżowego.
Najlepszą zawodniczką mistrzostw została niedawno upieczona Wicemistrzyni Świata Monika Kowalczyk, która wspólnie z klubową koleżanką Wiktorią Miądzel zdominowały rywalizację w walkach do 65 kg oraz w konkurencji technik specjalnych. W obu przypadkach złote medale przypadły w udziale Monice, a srebrne Wiktorii. Znakomicie w mistrzostwach zaprezentował się również kadrowicz z Legnicy, Paweł Woźniak. Po czterech wygranych pojedynkach pewnie sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Juniorów, tryumfując w kategorii do 68 kg. Wspomniana trójka świetnym startem w krajowym czempionacie zapewniła sobie praktycznie powołania do Reprezentacji Polski na październikowe Mistrzostwa Europy Sarajewo 2019.
Życiowy sukces w Białej Podlaskiej osiągnęła również Klaudia Danielewska, która w swoim piątym starcie w mistrzostwach Polski po raz pierwszy sięgnęła po medal. Klaudia wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach do 50 kg. W kategorii juniora dla LKT Legnica punktowali również Bartosz Redyk i Dominika Danielewicz.
Swoje medale wywalczyli również młodzieżowcy. Tytuł Mistrza Polski w kategorii do 78 kg zdobył Marcin Blicharski, a jego młodszy brat Maciej Blicharski sięgnął po srebrny medal w kategorii do 85 kg.
Sukcesy w tegorocznych mistrzostwach to jedno z najważniejszych osiągnięć klubowych LKT Legnica. Warto podkreślić, że sukcesy legnickich juniorów i młodzieżowców nie byłyby możliwe bez wieloletniego wsparcia finansowego dla legnickiego klubu ze strony Urzędu Miasta i Fundacji KGHM Polska Miedź.

Źródło: Urząd Miasta w legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 447 dni temu dnia 15/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 15, 2019 @ 4:48 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img-4502_1596216421_6421

Krzysztof Drzazga wzmacnia Miedź!

Read More →