Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Jeździsz rowerem miejskim – zachowaj środki ostrożoności

Przez   /   18/03/2020  /   No Comments

W związku z zagrożeniem koronawirusem jazda na rowerze może być dobrym sposobem na podróżowanie, bo nie mamy bezpośredniego z innymi ludźmi. Zachowajmy jednak ostrożność.

Legnicki Rower Miejski ruszył zgodnie z planem i cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców. Istnieje jednak ryzyko przenoszenia się wirusa za pośrednictwem elementów systemu, w szczególności rączek kierownicy, czy ekranu dotykowego.
Są one dezynfekowane codziennie, niestety nie ma możliwości robienia tego po każdym użytkowniku. W związku z tym zalecamy zachowanie środków ostrożności:
1. po skorzystaniu umyj ręce,
2. nie dotykaj twarzy, okolic nosa, oczu i ust,
Częste mycie rąk i niedotykanie twarzy to środki ostrożności zalecane przez Światową Organizację Zdrowia. Jeśli czujesz taką potrzebę możesz sam zdezynfekować dotykane elementy środkiem na bazie alkoholu. Możesz także korzystać z gumowych rękawiczek, ale należy z nich korzystać jednorazowo.

 

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2017_02_23_helios-1024x356

Repertuar Kina Helios Legnica 25.09-01.10.2020

Read More →