cichon
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Zakupy dla seniora. Legniccy wolontariusze pomogą

Przez   /   19/03/2020  /   No Comments

Legnica rusza z akcją zakupy dla seniora. Z pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Legnicy (nie będący pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) , mieszkający samotnie, bądź z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą lub niesamodzielną.

- Proszę mieszkańców naszego miasta, by w tym szczególnym czasie zwrócili Państwo większą uwagę na osoby starsze, żyjące w naszym sąsiedztwie – apeluje prezydent Tadeusz Krzakowski. – Jeżeli jest taka potrzeba zaangażujcie się w pomoc, choćby w codziennych zakupach. Jest ona nieoceniona. W sytuacjach takich jak teraz wspierajmy się nawzajem. Pomagajmy sobie. Nie bądźmy obojętni. Zwłaszcza wobec osób starszych. Mając na uwadze ich potrzeby, uruchamiamy akcję zakupy dla seniora – dodaje prezydent Tadeusz Krzakowski.

Jak skorzystać z tej pomocy? Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 602184458, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00. W tygodniu paczki możemy zamówić dwukrotnie. Przygotują je wolontariusze. Mogą Państwo zamówić artykuły pierwszej potrzeby do kwoty 50 zł. Senior zapłaci za nią przy odbiorze. Paczki zamówione do godziny 12:00 będą dostarczane w tym samym dniu, zamówienie przejęte po godzinie 12:00 będzie dostarczone dnia następnego.

Uwaga: dla zapewnienia bezpieczeństwa przed oszustami każda usługa będzie miała swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz dostarczający paczkę. Paczki dostarczą wolontariusze, którzy będą mieli identyfikatory. Dowiezie ich do Państwa straż miejska. Bądźmy czujni. W tej akcji to Państwo składacie telefonicznie zamówienie. I na podstawie tego zamówienia zostanie dostarczona paczka. Żaden nasz wolontariusz nie zapuka do Państwa drzwi, oferując taką usługę przed złożeniem zamówienia.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

ROSS-LOGO-CLAIM_2_522c8817-92f3-43cd-8680-acc087df49cc

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna

Read More →