PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jeśli nie w złotoryjskim ratuszu, to chce siedzieć w Senacie

Przez   /   21/08/2019  /   7 Comments

Grzegorz Galiński – łódzki przedsiębiorca z niezrealizowaną ambicją zostania burmistrzem Złotoryi – spróbuje zostać senatorem w okręgu nr 2, obejmującym m.in. powiaty złotoryjski i jaworski. Wyborcom proponuje umowę, że zrezygnuje z mandatu, jeśli w określonym terminie nie spełni wyborczych obietnic.  

Grzegorz Galiński pomyślał o zgłoszeniu się jako niezależny kandydat do Senatu po rozmowie z posłem z Nysy Januszem Sanockim (niezrzeszonym). Planuje start  w okręgu nr 2, bo w Złotoryi czuje się bardziej rozpoznawalny niż w Łodzi, gdzie mieszka i pracuje. Złotoryjanie poznali go jako pełnomocnika firmy Galmont, która za burmistrza Ireneusza Żurawskiego wygrała dwa przetargi na wymianę stolarki okiennej w budynkach komunalnych. Gdy przyszedł czas rozliczeń, zamawiający odmówił zapłaty, argumentując, że usługa została wykonana wadliwie i z opóźnieniem. Sprawa trafiła do sądu, który ostatecznie zasądził na rzecz Galmontu sporne 168 tys. zł zł plus odsetki. Konflikt sprawił, że Grzegorz Galiński został upartym recenzentem poczynań złotoryjskiej władzy, a ilekroć zbliżały się wybory samorządowe, ogłaszał, że stanie do walki o ratusz. Ostatecznie złotoryjanie nigdy nie mieli okazji ocenić go w wyborach.

Pierwszą weryfikacją popularności łodzianina będzie zbiórka 2 tysięcy podpisów na listach poparcia, niezbędnych by Galiński zarejestrował się jako kandydat. Listy już zaczęły krążyć. Grzegorz Galiński reklamuje się w internecie: “Mnie nie można kupić ani złamać tak ja Kukiza. Ja jestem sługa tych, co mnie wybrali i to oni muszą mieć przynajmniej takie same prawa jak ja, bo to oni są moimi pracodawcami, a nie odwrotnie, tak jak jest teraz. I jeszcze jedno. Chętnie obnażę hipokryzje nowego marszałka Sejmu RP bo on również pochodzi z tego okręgu. Dokopię mu po całości”.

Grzegorz Galiński wyciągnął z szuflady pomysł, który zrodził się, kiedy myślał o zostanie burmistrzem Złotoryi. To wzór umowy cywilno-prawnej w formie “weksla publicznego”. Galiński chce ją podpisać przed wyborami, oddając się w ręce wyborców. W umowie deklaruje, że natychmiast po objęciu senatorskiego mandatu zrzeknie się wszystkich przywilejów związanych z tą funkcją, immunitetu i “dodatkowych profitów”. Z wynagrodzenia zachowa sobie sumę odpowiadającą najniższej krajowej płacy, a resztę pieniędzy przekaże na cele społeczne. Załącznikiem do umowy ma być program wyborczy – jeśli któregoś z punktów Galiński nie zrealizuje, wyborcy będą mogli zażądać, by złożył mandat.

W okręgu nr 2 mandat senatora aktualnie pełni Krzysztof Mróz z Jeleniej Góry (PiS).

FOT. FACEBOOK.PL/ GRZEGORZ GALIŃSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 395 dni temu dnia 21/08/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 14, 2019 @ 1:15 pm
 • W dziale: wiadomości

7 komentarze

 1. Lustrator pisze:

  zdecydowanie facet musi gdzies siedziec zeby usadzic innych.A innych uszczesliwic ..wreszcie.Nawet jak nie chca.

 2. Lustrator pisze:

  no dosc juz tej reklamy galinski bo sie poplacze ze szczescia.

 3. Grzegorz Galiński pisze:

  Panie Piotrze jeszcze jedno. Tytuł troszkę Panu nie wyszedł. “Siedzieć” to raczej powinien kto inny np. Pani Marszałek Sejmu za łamanie prawa i paru innych, bez względu na przynależność do wszelkich organizacji mafijnych jakimi są wszystkie bez wyjątku partie polityczne. Ja po prostu zamierzam aktywnie służyć swoim wyborcom przede wszystkim w kwestii przywrócenia im biernego prawa wyborczego w wyborach do Sejmu. I tak jak Pan napisał będę walczył o równe prawa dla wszystkich obywateli tego kraju z ramienia Ogólnopolskiego Komitetu Wyborców Przywrócić Prawo.Pozdrawiam Grzegorz Galiński.

 4. Grzegorz Galiński pisze:

  Oczywiście miałem na myśli Panią Marszałek Sejmu, która dzisiaj publicznie oświadczyła, że ma prawo wiadomo gdzie. Publicznie stwierdziła, że nie wykonana Wyroku wydanego w imieniu Rzeczpospolitej przez NSA, ponieważ on dla niej nie jest nakazem. No cóż jak ktoś o Katyniu uczył się z przedwojennych książek i gazet to trudno od takiego kogoś wymagać przestrzegania prawa. Tej pani prawo po prostu nie obowiązuje. Pozdrawiam Grzegorz Galiński.

 5. Grzegorz Galiński pisze:

  Panie Piotrze już tylko 1999 podpisów , bo wczoraj dotarła pocztą karta z Pana podpisem pod moim nazwiskiem. Dziękuję za poparcie. Postaram się nie zawieść. Jedno jest pewne. Pana portal znowu zyska. Zobaczy Pan jak wzrosną Panu słupki wejść i ile będzie komentarzy. Brawo widzę że dba Pan o kasę. Pozdrawiam Grzegorz Galiński.

 6. Złotoryjanka pisze:

  Oj,lekarz potrzebny, specjalista.

 7. Lustrator pisze:

  juz prawie sie poplakalem ze szczescia.Na TO zawsze sie staraja nabrac naiwnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kluczynski

Prokurator Kluczyński zastąpi Harasimiuka w PO

Read More →