UM_Legnica_BiP
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jan Kurowski nie został wiceprzewodniczącym rady

Przez   /   29/04/2013  /   No Comments

Klub Radnych Niezależnych podjął drugą próbę wprowadzenia swego przedstawiciela do prezydium Rady Miejskiej Legnicy. Z kiepskim rezultatem. Większość radnych nie zaakceptowała kandydatury Jana Kurowskiego na to stanowisko. Miesiąc wcześniej tego samego doświadczył Sławomir Skowroński.

Tak zwany Klub Radnych Niezależnych składa się z trzech osób: przewodniczącego Sławomira Skowrońskiego, który odszedł z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jana Kurowskiego, który odszedł z PiS-u, oraz Tyberiusza Kowalczyka, który – podobnie jak Skowroński – dostał się do rady z listy SLD i w ubiegłym roku porzucił dawnych towarzyszy.  Choć po ugrupowaniu prezydenta, klubach PO i PiS-u to czwarta siła w radzie, niezależni nie mają swojego człowieka w prezydium rady. Stanowisko trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej pozostaje nieobsadzone od ponad trzech miesięcy. Do stycznia zajmował je Sławomir Skowroński, ale honorowo z niego zrezygnował, gdy zdecydował się opuścić SLD.

Miesiąc temu Klub Radnych Niezależnych zgłosił kandydaturę Skowrońskiego na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Nie uzyskał większości. Teraz zaproponował innego kandydata: Jana Kurowskiego. Sytuacja się powtórzyła. Kurowski nie ma pretensji do kolegów z rady.

- Nie ma co komentować – mówi. – Każdy głosuje według własnego uznania.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2527 dni temu dnia 29/04/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 29, 2013 @ 4:21 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

91146476_3062849087099527_9176549291236261888_n

Prezydent Legnicy chce odroczenia terminu wyborów

Read More →