Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Jak zadbać o porządek w salonie?

Przez   /   05/07/2022  /   1 Comment

Salon to wizytówka Twojego mieszkania. Stanowi on miejsce spotkań domowników, a także zaproszonych gości. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby zadbać o czystość na tej przestrzeni. Poznaj kilka dobrych praktyk i ciesz się pięknym wnętrzem na co dzień.

Pozbądź się kurzu

W salonie bardzo często zalega kurz. Na szczęście z tym problemem można sobie szybko i skutecznie poradzić. Wystarczy dokładnie przetrzeć meble od góry do dołu. Pamiętaj jednak, aby sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. W tym celu doskonale sprawdzi się mikrofibra o właściwościach antystatycznych. Meble możesz przecierać na sucho lub na mokro. Przy tej metodzie nie musisz korzystać z żadnych detergentów, choć usuwanie zanieczyszczeń może być dosyć czasochłonne.

W trudniejszych przypadkach najlepiej sięgnąć po odkurzacz. Dobrą praktyką będzie wybór modelu akumulatorowego. Nie musisz więc myśleć o rozwijaniu kabla, co znacznie ułatwi sprzątanie. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia, zwróć uwagę na moc, rodzaj filtra oraz dodatkowe funkcje. Zestaw może obejmować różnego rodzaju szczotki, które pomogą Ci pozbyć się brudu z trudno dostępnych miejsc. To skuteczne i sprawdzone rozwiązanie.

Pranie wykładzin

Pora na nieco trudniejsze zadanie. Usuwanie zanieczyszczeń z wykładzin wymaga czasu, precyzji, odpowiedniego sprzętu oraz sprawdzonych preparatów. Więcej pracy czeka na posiadaczy dywanów z długim włosiem. Na początku wykładzinę należy wytrzepać, aby pozbyć się piasku czy zwierzęcej sierści. Następnie można przejść do stosowania środków chemicznych. Etap ten wiąże się jednak z dużym ryzykiem, więc warto przetestować go na niewielkim skrawku materiału.

Warto zaznaczyć, że dziś coraz więcej osób zleca pranie wykładzin profesjonalnym firmom. Eksperci zawsze sięgają po środki idealnie dopasowane do materiału, więc nie będziesz się martwić o ewentualne uszkodzenia. Za tym rozwiązaniem przemawia więc bardzo wysoka skuteczność, a także oszczędność czasu. Domownicy nie muszą już szukać specjalnych środków w sklepach i spędzać wielu godzin na dokładnym czyszczeniu. Specjaliści poradzą sobie z tym dużo szybciej.

Szybkie mycie podłogi

Dużo łatwiej pójdzie Ci z umyciem podłogi, choć musisz pamiętać o kilku bardzo istotnych aspektach. Przede wszystkim wybierz preparat dopasowany do materiału. Dziś na rynku z łatwością znajdziesz środki do mycia paneli czy parkietów drewnianych. Sprawdzi się również lekki, ergonomiczny, a zarazem funkcjonalny mop, który perfekcyjnie poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Powszechnie popełnianym błędem jest sprzątanie z użyciem ciepłej wody. Ta jednak szybko paruje i często pozostawia na podłodze cząsteczki zastosowanych środków chemicznych. Brak oczekiwanych efektów może być również spowodowany zbyt małą dawką preparatu. Pamiętaj również, aby regularnie zmieniać wodę, co znacznie przyspieszy efekty. Po zakończeniu sprzątania warto sięgnąć po odświeżacz powietrza, który zapewni miły zapach na długi czas. Porządki wcale nie muszą być trudne!

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 36 dni temu dnia 05/07/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 5, 2022 @ 10:04 pm
  • W dziale: styl życia

1 komentarz

  1. Olga pisze:

    Ja mam w salonie meble na nóżkach aby roomba pod nimi sprzątała i dużo szafek aby nic nie leżało luzem. Dzięki temu jest czysto ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

crash-test-1620608_1280

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

Read More →