Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Jak odzyskać utracone zniżki z OC i AC?

Przez   /   14/05/2020  /   No Comments

Wraz ze zdobywaniem doświadczenia jako kierowca pojazdu, właściciel otrzymuje coraz bardziej atrakcyjne zniżki z ubezpieczenia OC i AC. Po 6 latach opłacania polisy można uzyskać duże ulgi. Jednak bardzo szybko można je stracić. Szukasz sposobu na obniżenie ceny ubezpieczenia? Dowiedz się więcej o tym jak odzyskać utracone zniżki na OC i AC.

Jesteś sprawcą wypadku? A może w wyniku niefortunnych zdarzeń, to właśnie Ty jesteś ofiarą? W zależności od tego, kto jest odpowiedzialny za to wydarzenie, grozi Ci utrata zniżek OC lub AC. Aby z powrotem odzyskać swoje ulgi, trzeba wykazać się przede wszystkim bezszkodową jazdą. Jednak to nie jedyny sposób na odzyskanie taniego ubezpieczenia.

Kiedy stracisz ulgi na ubezpieczenie?

Zastanawiasz się, w jakiej sytuacji firma ubezpieczeniowa odbierze Ci uzyskane ulgi? Utrata zniżek OC ma miejsce wtedy, gdy:

  • jesteś sprawcą wypadku, w którym ucierpiały osoby trzecie i ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie oraz rekompensatę za straty,
  • Ty jesteś odpowiedzialny za kolizję na drodze,
  • masz przerwę w ubezpieczeniu.

Jeśli w tym samym roku miał miejsce więcej niż jeden wypadek, to niektóre firmy mogą odebrać Ci nie 10 lub 20% ulgi, ale wszystkie zdobyte zniżki.

Sposoby na odzyskanie zniżek z OC i AC

Informacje o tym, że spowodowałeś wypadek są przechowywane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Przed udzieleniem Ci polisy, każda firma ubezpieczeniowa dokładnie sprawdzi Twoją historię wypadkową i weźmie te dane pod uwagę, podczas obliczania wysokości składki.

Aby z powrotem cieszyć się niską ceną OC i AC:

  • wykup gwarancję zachowania zniżek – zniżki pozostaną, mimo wypadku
  • unikaj niebezpiecznych sytuacji na drodze przez minimum dwa lata.

Jeśli straciłeś ubezpieczenie przez przerwę spowodowaną wyjazdem do innego kraju lub poruszaniem się samochodem służbowym, możesz ubiegać się o przywrócenie ulg.

  • Większość towarzystw ubezpieczeniowych akceptuje przetłumaczone umowy z ubezpieczycielem za granicą (z historią trwania ubezpieczenia).
  • Wybierz firmę, która zalicza jazdę autem służbowym bez kolizji (pod warunkiem, że byłeś jedynym kierowcą).

Jednak do odzyskania takich samych zniżek jak przed wypadkiem lub przerwą, potrzeba czasu. Do tego momentu możesz obniżyć cenę swojej polisy w inny sposób:

  • poszukaj ubezpieczyciela, który zabiera tylko 10% ulg, a nie 20% lub więcej,
  • znajdź firmę, która weźmie pod uwagę tylko niedawną historię Twoich wypadków,
  • porównaj ceny ubezpieczeń między obecną polisą, a ofertą innych ubezpieczycieli.

Przed każdą nową umową na ubezpieczenie samochodu, powinieneś porównać cenę OC i AC u innych towarzystw. Dzięki temu, zawsze będziesz mieć wybór i pewność, że nie przepłacasz. A zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł zainwestować w ciekawe doświadczenia!

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-5064371_1920

Jak ZUS ułatwi życie osobom na kwarantannie

Read More →