PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Internet 6G w Legnicy. Rozmawiamy z dostawcą usługi

Przez   /   11/06/2024  /   No Comments

Technologia 6G to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, oferujący nieosiągalną dotąd prędkość pobierania danych i praktycznie stuprocentową niezawodność. Chociaż jeszcze nie ucichły zachwyty nad standardem 5G, to wielu użytkowników z niecierpliwością wyczekuje już jego następcy, czyli sieci 6G. Jak się okazuje, internet 6G, a dokładnie standard bazujący na paśmie 60 GHz, jest oficjalnie dostępny! I to na polskim rynku. W Legnicy też (https://airmax.pl/internet/dolnoslaskie/legnica). O powstaniu innowacyjnej technologii 6G i o korzyściach dla abonentów rozmawiamy z ISP Airmax – operatorem z Opola i liderem sieci 6G w Polsce.

Zacznijmy od podstaw – czym jest albo raczej czym ma być sieć 6G?

Sieć 6G to najnowszy standard komunikacji bezprzewodowej, następca obecnie rozwijanego standardu 5G i technologia mająca całkowicie zmienić nasze postrzeganie mobilności. Sieć 6G to przede wszystkim nieosiągalne wcześniej prędkości transmisji danych, sięgające nawet 1 Tb/s, a także transfery na rekordowe odległości praktycznie bez żadnych opóźnień, pokrycie pełnym zasięgiem najtrudniejszych lokalizacji, samoistne optymalizowanie usług przez sztuczną inteligencję, jeszcze wyższe rozdzielczości, ekstremalne bezpieczeństwo komunikacji i wiele, wiele więcej. Co ważne, zmaksymalizowana przepustowość 6G pozwoli w wielu miastach odejść od problematycznego internetu Wi-Fi.

Czytam, że sieć 6G ma zostać uruchomiona za około 10 lat. Czyżby odległa przyszłość stała się teraźniejszością?

Według oficjalnych źródeł, badania nad standardem 6G dopiero się rozpoczęły, więc masowa komercjalizacja nastąpi koło 2030 roku. Tymczasem w kwietniu tego roku japońskie konsorcjum poinformowało opinię publiczną o zakończeniu, z pełnym sukcesem, testów nad siecią 6G oraz zaprezentowało sprzęt do jej obsługi. Niewiele mówi się o tym, że w Polsce internet 6G, działający w paśmie 60 GHz, jest już w pełni dostępny dla polskich użytkowników. I to bynajmniej nie od wczoraj! Wykorzystywane przez nas rozwiązanie już jakiś czas temu pozytywnie przeszło certyfikację Federalnej Komisji Łączności.

Jak to możliwe, że polski operator stał się pionierem sieci 6G, a nie któryś z rynkowych gigantów?

Nasza firma jako pierwsza dostrzegła kompletnie niewykorzystany potencjał pasma 60 GHz, a następnie zaprojektowała i wypuściła na rynek usługę 6G AirFiber. Jesteśmy doświadczonym operatorem światłowodowym, działamy w branży telekomunikacyjnej od kilkunastu lat. Śledzimy trendy, analizujemy i przewidujemy potrzeby odbiorców. Staramy się zapewniać klientom to, czego nie zaoferuje im w regionie, a nawet w kraju, nikt inny. Przykładem takiego unikatowego rozwiązania technologicznego jest bezprzewodowy światłowód. W gronie naszych odbiorców znajdują się nie tylko gospodarstwa domowe, ale również przedsiębiorstwa każdej wielkości, spółki kapitałowe czy urzędy. Coraz więcej podmiotów ma świadomość dostępności sieci 6G w Polsce.

Czym różni się internet 6G Airmax od rozwiązań proponowanych przez znanych operatorów światłowodowych?

Usługa 6G AirFiber to przede wszystkim nieosiągalne do tej pory prędkości. Mowa nawet o 1 terabajcie na sekundę! Tak szybki transfer danych znacząco usprawnia przebieg procesów biznesowych, co w większości firm wpływa na wzrost efektywności pracy. To również znikome opóźnienia, brak zakłóceń, ekspresowe przesyłanie bardzo dużych plików, płynne odtwarzanie filmów w najwyższej rozdzielczości oraz wiele innych korzyści. Stabilność i niezawodność usługi gwarantuje technologia klatek radiowych. Usługa jest w pełni dostępna 24h/7, niezależnie od warunków atmosferycznych i obciążenia sieci. Dzięki rezygnacji z tradycyjnej infrastruktury kablowej, do aktywacji w większości przypadków wystarcza nam jedna doba. Brak okablowania wpłynął na wyjątkowo przyjazną politykę cenową. Doprowadzenie infrastruktury kablowej to nierzadko ogromne koszty. Warto wspomnieć jeszcze o elastyczności. Stawiamy na partnerskie, relacyjne podejście. Parametry internetu i usług dodatkowych zawsze staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

To obietnice czy fakty?

Oczywiście fakty, o których każdy klient ma szansę łatwo przekonać się podczas bezpłatnego i niezobowiązującego, dwutygodniowego okresu testowego w siedzibie swojej firmy. Po skończeniu testów następuje decyzja – podpisanie umowy albo rezygnacja. Dodam, że z każdym klientem B2B podpisywana jest również umowa SLA (Service Level Agreement). To pisemna gwarancja świadczenia usługi na wysokim, ustalonym wcześniej poziomie przez cały okres współpracy. Umowa SLA określa także maksymalny czas reakcji na zgłoszenia klienta. Dodam, że dysponujemy całodobowym wsparciem technicznym. Nasi technicy niosą niezwłoczną pomoc w razie ewentualnych problemów.

Ostatnie pytanie – jakim jednym argumentem przyciągnęlibyście klientów z Legnicy?

Nie ulega wątpliwości, że 6G AirFiber to przełomowa na rynku technologia. Internetu o podobnych parametrach nie oferuje na Dolnym Śląsku nikt inny. Wdrożenie usługi w firmie może przełożyć się na płynne działanie kluczowych procesów oraz na pojawienie się nowych opcji rozwoju biznesu. Jeśli Ty nie odważysz się wejść na wyższy standard łączności, zapewne zrobi to konkurencja…

Dziękuję za rozmowę.

To ja dziękuję i zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony www.airmax.pl i do kontaktu z działem obsługi klienta. Z chęcią odpowiemy na pytania o sieć 60 GHz.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

miodobranie_w_kghm_1_ (1)

Miedziowe Pszczoły. Pierwsze miodobranie w KGHM

Read More →