schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Żłobek Leśna Kraina za darmo! Ruszyły zapisy

Przez   /   11/06/2024  /   No Comments

Dzięki rządowemu świadczeniu „aktywnie w żłobku” najprawdopodobniej od października 2024 r. rodzice będą mogli zostawić dzieci w niepublicznym żłobku Leśna Kraina nie wydając na to ani złotówki. Urządzona w zacisznym zakątku Legnicy placówka rozpoczęła przyjmowanie zapisów na nowy rok szkolny .

W Przedszkolu i Żłobku Leśna Kraina w Legnicy (ul. Poznańska 29b) dzieci mają bajkową przestrzeń do zabawy: własny kawałek sosnowego lasu niemal w centrum miasta, wygrodzony i bezpieczny, z huśtawkami, zjeżdżalniami i z ptakami w koronach drzew.

A równie wyjątkowo brzmi oferta, którą placówka przygotowała w oparciu o rządowy program „Aktywny Rodzic”. Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie opłacać dzieciom do 3 roku życia pobyt w żłobku, jeśli ich rodzice pracują. Dopłaty mają wynieść maksymalnie 1 500 zł (w przypadku dziecka zdrowego) lub 1 900 zł (w przypadku dziecka z niepełnosprawnościami). Ta dotacja całkowicie pokryje koszt pobytu dzieci w legnickim żłobku Leśna Kraina. Ekskluzywna przestrzeń stanie się bardziej dostępna.

Ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została przyjęta przez Sejm oraz Senat i czeka już tylko na podpis prezydenta. Przewidziane w niej świadczenie „aktywny żłobek” ma zacząć obowiązywać od października 2024 r. Do Leśnej Krainy zgłaszają się rodzice, którzy chcą zawczasu zarezerwować sobie miejsce w żłobku. Nie ryzykują nic, bo placówka udziela gwarancji bezproblemowego, bezkosztowego rozwiązania umowy w przypadku nieuzyskania przez rodziców rządowego dofinansowania.

Więcej informacji o naborze do żłobka i o samej placówce można znaleźć na Facebooku: Leśna Kraina (TUTAJ LINK).

FOT. LEŚNA KRAINA
    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →