Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Informator na dzień Wszystkich Świętych w Legnicy

Przez   /   31/10/2016  /   No Comments

Jak dojechać na cmentarze komunalne w Legnicy i Jaszkowie? Gdzie zaparkować samochód? Jak będzie kursowała komunikacja miejska? Jakie zmiany czekają nas w organizacji ruchu? O tym dowiesz się z obszernej informacji publikowanej poniżej.

Organizacja ruchu w dniu Wszystkich Świętych

Jak co roku, dla zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych, w rejonie legnickiego Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego.

Zmiany będą wprowadzone w dniu Wszystkich Świętych (1 listopada, wtorek) w godzinach od 8.00 do 20.00.

Zamknięta dla ruchu zostanie ul. Wrocławska na odcinku od Gwiezdnej do Neptuna. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów MPK, taksówek, busów, pojazdów służb zapewniających bezpieczeństwo oraz samochodów dostarczających kwiaty i znicze do punktów sprzedaży w rejonie cmentarza.

Zakaz ruchu będzie też obowiązywał na ul. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA – od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego oraz na ul. Kwiatowej – od Cmentarnej do Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA.

Ruch jednokierunkowy wprowadzony zostanie na ulicach:

- Cmentarnej – od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego,

- Brackiej – od Kazimierza Wielkiego do Cmentarnej,

- Kwiatowej – od Cmentarnej do Kazimierza Wielkiego,

- Kazimierza Wielkiego – na odcinku od Cmentarnej do Dmowskiego.

Dla samochodów jadących tranzytem drogą krajową nr 94 (Prochowice – Chojnów) poprowadzony zostanie objazd ulicami: Sikorskiego – al. Piłsudskiego – Moniuszki.

Na skrzyżowaniu ulic Neptuna i Wrocławskiej ruch kierowany będzie przez funkcjonariuszy Policji. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu oraz zapewnienia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy III bramie cmentarza ruchem także kierować będą policjanci.

W zależności od sytuacji na drodze w rejonie cmentarza Policja może wprowadzić tę samą organizację ruchu także w dniach 29, 30 i 31 października w godzinach od 14.00 do 20.00. Wyjątek stanowią ulice Cmentarna, Kazimierza Wielkiego, Kwiatowa, Bracka i Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA, gdzie w tych dniach obowiązywać będzie poprzednia stała organizacja ruchu.

Osoby, które zdecydują się podróżować w tych dniach własnym samochodem, będą mogły wykorzystywać ogólnodostępne parkingi w tej części osiedla Kopernika. Wykluczona jest możliwość parkowania wzdłuż ul. Wrocławskiej i Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA. Można natomiast parkować przy ulicach, na których w tym celu tymczasowo wprowadzono jeden kierunek jazdy.

Komunikacja miejska 1 listopada

Autobusy legnickiej komunikacji miejskiej i zamiejskiej będą 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych (wtorek), kursować tak, jak w dni wolne od pracy. Jednak na liniach miejskich, przebiegających w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej, ilość kursów zostanie zwiększona.

1 listopada w godzinach od 9.00 do 18.00 z częstotliwością ok. 6 minut kursować będą dodatkowe autobusy na liniach:

- linia 1Bis (8 kursów), trasa: Ceglana – Pątnowska/Rondo – Ceglana,

- linia 2 Bis (18 kursów), trasa: Śląska – Poznańska – Śląska,

- linia 24 (19 kursów), trasa: Domejki – Iwaszkiewicza – Domejki,

- linia specjalna S (17 kursów), trasa: Grabskiego – Złotoryjska – pl. Słowiański – Witelona – II Armii Wojska Polskiego – Moniuszki – Wrocławska – Sikorskiego – rondo Niepodległości – Piłsudskiego – Iwaszkiewicza i odwrotnie.

Na wszystkich liniach obowiązują bilety MPK.

Dojazd na cmentarz w Jaszkowie

W związku z trwającymi pracami na budowie drogi S-3, wprowadzone zostały objazdy. Przebieg trasy z miasta do cmentarza w Jaszkowie i z powrotem.

W kierunku cmentarza:

1. Chojnowska – Działkowa – w lewo w ul. Zachodnią – na nowym rondzie na DK nr 3 w prawo w kierunku Chojnowa, później w lewo na drogę prowadzącą do cmentarza.

2. Złotoryjska – Zachodnia – na nowym rondzie na DK nr 3 w lewo w kierunku Chojnowa, później w lewo na drogę prowadzącą do cmentarza.

Powrót:

1. Drogą od cmentarza do DK nr 94 – w kierunku Legnicy do nowego ronda – na rondzie w prawo (ul. Zachodnia) – na kolejnym rondzie koło Huty w lewo w ul. Złotoryjską.

2. Drogą od cmentarza do DK nr 94 – w kierunku Legnicy do nowego ronda – na rondzie w ul. Domejki – ul. Chojnowską.

Przypominamy też o możliwości dojazdu do nekropolii komunikacją miejską. MPK już w lutym br. uruchomiło linię komunikacyjną „C”, którą legniczanie mogą dojeżdżać na nowy cmentarz komunalny w Jaszkowie.

Bus marki Mercedes (13 miejsc siedzących i 16 stojących) kursuje 4 razy dziennie – w soboty, niedziele i święta, na trasie: pętla Domejki – cmentarz Jaszków – pętla Domejki. Odjazdy z pętli o godzinach: 10.05, 12.05, 14.05 i 16.05. Tak samo będzie w dniach 1 i 2 listopada.

Jak informuje MPK, rozkład jazdy umożliwia przesiadkę pasażerów przy pętli Domejki z linii nr „23”, „24” i „5” na linię „C” – do cmentarza w Jaszkowie, w ramach jednego biletu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOt. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1343 dni temu dnia 31/10/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 31, 2016 @ 12:00 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →