helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

HuRaban i goście w teatrze. Premiera nowej płyty

Przez   /   13/11/2019  /   No Comments

Dziewczęce trio HuRaban wydaje drugą płytę: “Czy to chrząszcz?”. Znalazły się na niej kompozycje zespołu i melodie ludowe z całego świata zestawione z tekstami Anny Podczaszy i Moniki Zapaśnik. Premiera albumu będzie połączona z koncertem pod hasłem HuRaban i goście w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy (17 listopada). Co to za goście? Co to za płyta? Co to za zespół?

Zespół HuRaban tworzą Fabiana Raban – multiinstrumentalistka z Jeleniej Góry, legniczanka z zielonogórskimi korzeniami Hanna Włodarczyk i Monika Zapaśnik z Legnicy. Trio gra zaaranżowaną na multum instrumentów muzykę świata i dużo wędruje. Tylko między czerwcem a wrześniem 2019 roku dziewczyny zagrały razem ponad pół setki koncertów w czterech krajach świata. A ponadto przygotowały spektakl muzyczny “Spójrz na nią”, który we wrześniu miał premierę w Legnicy. Teraz ukazuje się ich druga płyta o przyjemnie trzeszczącym winylowym tytule “Czy to chrząszcz?”. Album został nagrany zeszłej zimy w legnickim studiu Andrijo. Realizacją nagrań zajęli się Hanna Włodarczyk i Andrzej Olejnik. Na okładce i książeczce dołączonej do płyty wykorzystano grafiki i obrazy Ludmiły Riabkowej.

“Czy to chrząszcz?” powstał dzięki nagrodom zdobytym przez HuRaban na muzycznych konkursach (m.in. Grand Prix na Festiwalu FAMA w Świnoujściu 2018 oraz I miejsce na Mikołajkach Folkowych w Lublinie 2018).

Podczas koncertu 17 listopada w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy z HuRabanem wystąpią przyjaciele dziewczyn: muzycy z zespołu Prababa (Zielona Góra), perkusjonista Erik Manouz (Lipsk), fagocista Łukasz Piotrowicz (Gdańsk) oraz legnicka aktorka Aleksandra Listwan. Bilety kosztują 20 złotych.

RYC. HURABAN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 241 dni temu dnia 13/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 13, 2019 @ 5:56 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

seniorzy trenują

Zadbaj o kondycję – spróbuj gimnastyki dla seniorów

Read More →