Tomek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Aktor Lech Dyblik zaśpiewa w Legnicy

Przez   /   13/11/2019  /   No Comments

PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza na pierwszy w tym roku akademickim koncert z cyklu Witelon Music Night. Gościem uczelni będzie śpiewający aktor Lech Dyblik.


Koncert odbędzie się 26 listopada 2019 roku w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00. Wstęp wolny
Lech Dyblik urodził się 30 sierpnia 1956 roku w Złocieńcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku. Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym „Noc poślubna w biały dzień” w reżyserii Jerzego Gruzy.
Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces”, „Wiedźmin” czy z roli Badury w serialu „Kiepscy”.
Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. Wydał płyty pt. „Bandycka dusza” i „Dwa brzegi”. Uwielbia śpiewać po rosyjsku, a ze swoimi „bandyckimi piosenkami” odwiedza zakłady karne w różnych miejscach Polski.
Aktora można czasem usłyszeć na żywo w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej – „Gdy mam wolny wieczór i żona nie ma nic przeciwko temu, to biorę gitarę i jadę pod Dom Buta”. Do godziny 22.00 stoi tam mim, „a po nim pojawiam się ja” – mówił. Podczas tych nocnych godzin z muzyką zjawiają się przy nim specyficzni goście.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

RYC. PWSZ im. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 629 dni temu dnia 13/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 13, 2019 @ 9:29 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

woman-5993601_1920

Legnica. Śniadania na trawie w parku Miejskim

Read More →