schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Hitler w Legnicy. Idą pisma do prokuratury i prezydenta

Przez   /   04/05/2021  /   6 Comments

Legniczanie Radosława Janowska-Lascar i Jakub Kaschuba złożyli w prokuraturze zawiadomienie w sprawie skandalicznego billboardu Fundacji Pro – Prawo do Życia wiszącego przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Dziś na piśmie poproszą o interwencję Tadeusza Krzakowskiego. Uważają, że nawet jeśli działka, na której umieszczono billboard nie należy do gminy, prezydent ma narzędzia, aby coś zrobić w tej sprawie.  

Na billboardzie zestawiono ze sobą flagę Unii Europejskiej, portret Adolfa Hitlera i krwawe szczątki ludzkiego płodu, rzekomo usuniętego podczas aborcji. Jest też napis: “Parlament Europejski popiera prawo do aborcji dla Polek. Adolf Hitler zapewnił je już w 1943 roku”.

29 kwietnia Radosława Janowska-Lascar oraz Jakub Kaschuba złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Legnicy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestęptwa przez Fundację Pro – Prawo do Życia, która firmuje antyaborcyjny billboard. Ich zdaniem, Fundacja propaguje jednego z największych zbrodniarzy ludzkości poprzez umieszczenie jego wizerunku na olbrzymim nośniku. Polski Kodeks karny penalizuje to jako przestępstwo. “Również przestępstwem jest znieważenie flagi Unii Europejskiej oraz nas jako Europejczyków, a także naruszenie dobrego imienia instytucji Parlamentu Europejskiego poprzez insynuacje ujęte w napisach z billboardu. Znieważenie Parlamentu Europejskiego jest szczególnie nieprzyzwoite teraz, kiedy obchodzimy kolejną rocznicę wstąpienia Polski do UE”.

Prezydent Tadeusz Krzakowski jest gospodarzem Legnicy. Ale gdy radna Aleksandra Krzeszewska dwa lata temu zwróciła mu uwagę na inny bulwersujący billboard powieszony w tym samym miejscu, odpowiedział, że działka z billboardem ma innego gospodarza. Radosława Janowska-Lascar i Jakub Kaschuba ufają, że tym razem reakcja będzie inna. Możliwość ingerencji urzędników w treści umieszczone na prywatanej działce, poza pasem drogowym, są ograniczone, niektóre samorządy stosują jednak w takich sytuacjach przepisy budowlane, planistyczne albo odwołują się do uchwał krajobrazowych.

Post scriptum: Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Fundację Pro – Prawo do Życia złożyła również legnicka radna Aleksandra Krzeszewska (Koalicja Obywatelska). W pismach do policji i prokuratury zarzuca osobom odpowiedzialnym z billboard przy ul. Wrocławskiej propagowanie w przestrzeni publicznej elementów faszystowskiej symboliki, umieszczenie w przestrzeni publicznej drastycznego obrazu – rozszarpanego płodu ludzkiego, zakłócenie porządku publicznego (bo plakat drastycznie oddziaływuje na osoby przechodzące i przejeżdżające ulicą) oraz znieważenie flagi Unii Europejskiej poprzez zestawienie go z symboliką nazistowską. Radna prosi o ustalenie i pociągnięcie do odpowiedzialności właściciela billboardu, osób, które go zawiesiły oraz właściciela działki, na której go umieszczono.

FOT. RADOSŁAWA JANOWSKA-LASCAR

    Drukuj       Email

6 komentarze

 1. lustrator pisze:

  POlitykierzy na unijnych stołkach to nasza tradycja. Z>>>sluznie i mozna domniemywac ze plakat to robota POlitykerow z UNi. Przypuszczalnie sprowadzili go POlitykerzy z niemiec w nocy pod oslona POlitykera szydlo.

 2. Antylustrator pisze:

  POlitykierzy na unijnych stołkach to nasza tradycja. Zaprzaństwo od wieków cechowało motłoch nazywający się ……, który wyłącznie skłóca społeczeństwo nie prezentując żadnej alternatywy!
  Takie są właśnie realia sporu aborcyjnego – szczucie, nienawiść, głupota, kłamstwo!

 3. lustrator pisze:

  ten jak zwykle OD RZECZY ale laczenie Unii z POlitykierami, hitlerem,sraczka i katarem jesiennym to doprawdy miszczostwo swiata w w wydaniu tych smiesznych gosci w tym tez tego.Jako ze to jego koledzy.

 4. Antylustrator pisze:

  Prawo do aborcji to prawo kobiet a nie wszelakiej maści politykierów, którzy żerują na emocjach i tragediach kobiet!

  A ci obrońcy dobrego imienia unii to nie kolejne Judasze co to za garść srebrników… ?
  Historia zna POlityków, którzy dla kariery żenili się, zmieniali przekonania ale nawet religię! Na szczęście drogi powrotnej dla nich już nie ma ;)

  Jasne…. w Europie faszyzmu nie było a obozy koncentracyjne to hitlerowskie a nie niemieckie!!!

 5. lustrator pisze:

  Gdyby był gospodarzem to sam by to juz zrobił bez pokazywania paluszkiem.

 6. lustrator pisze:

  a ja ide o zaklad ze krzaczkowski da dyla.On wie ze on taki gospodarz jak mu na to pozwoli inny gospodarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →