AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Herkules. Kulturyści będą prężyć muskuły w Kunicach

Przez   /   01/06/2021  /   No Comments

5 czerwca 2021 r.  o godzinie 16 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach rozpoczną się XXIII Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne o Puchar Wójta Gminy Kunice -Herkules.

Kulturystyka wyczynowa jest bardzo wymagającym sportem, a mimo niewspółmiernych korzyści wymaga od „wyczynowców” poniesienia dużych wyrzeczeń. Muszą się liczyć z ciężkimi i licznymi treningami, ryzykiem odniesienia uciążliwych urazów, specjalistyczną dietą. Oczywiście za dobrymi wynikami stoi też wiele cech charakteru, bardzo korzystnych w zwykłym życiu. Wyrabia się wytrwałość, umiejętność koncentracji na celu, konsekwencję w działaniu, taki hart ducha przy hartowaniu ciała. Jest to sport dla ludzi stawiających sobie wysoko poprzeczkę. Nie trzeba próbować startu w zawodach kulturystycznych, ale można poczuć ten klimat wylanego na siłowni potu i podziwiać efekty w postaci doskonałych sylwetek. W Kunicach każdy może znaleźć coś dla siebie, bo organizatorzy przygotowali się do rozegrania rywalizacji w wielu kategoriach.

W tym roku zawody zostaną przeprowadzone w sześciu kategoriach: Bikini fitness – open, Wellness fitness – open, Kulturystyka mężczyzn – open, Kulturystyka klasyczna mężczyzn – open, Classic Physique – open, Fitness plażowe mężczyzn: do 178 cm i powyżej 178 cm. W porównaniu do dotychczasowych zawodów organizator zrezygnował z kategorii wagowych. Nie zabraknie proporcjonalnie wyrzeźbionych mięśni zarówno u panów, jak i u pań.

Nad przebiegiem zawodów oraz werdyktem pracować będą sędziowie powołani przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Wszystkich miłośników kulturystyki zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach. Widzów czeka spora dawka tej formy sportu, a i emocji nie zabraknie, bo przecież każdy zawodnik ma grono swoich fanów.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a ilość miejsc jest mocno ograniczona.

Źródło: GOKiS Kunice

FOT GOKIS KUNICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 20 dni temu dnia 01/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 1, 2021 @ 2:33 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106021624002533

Wiktor Pleśnierowicz odchodzi z Miedzi do Warty

Read More →