PWSZ_Legnica_Nabor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

UKS Dziewiątka ponownie w najlepszej czwórce kraju

Przez   /   01/06/2021  /   No Comments

Zawodniczki EUCO-UKS Dziewiątki Legnica, prowadzone przez trenerkę Celestynę Majchrzyk, wywalczyły w Rudzie Śląskiej awans do ścisłego finału mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej kobiet w sezonie 2020/21.

Nagrody indywidualne (dla MVP drużyny) zdobyły: w meczu z KS Zgoda Ruda Śląska – Julia Stelmach, w meczu z MTS Kwidzyn – Oliwia Doroba, w meczu z SPR Olkusz – Elżbieta Lange.
Obok legnickich szczypiornistek w finale znalazły się zespoły: KS Zgoda Ruda Śląska, UKS Varsovia Warszawa i MKS PR Gniezno, które w swoich grupach zajęły pierwsze i drugie miejsca.
Finał odbędzie się w dniach 18-19.06.2021. Miejsce zmagań nie jest jeszcze znane – każdy z uczestników ma prawo ubiegać się o organizację w swoim mieście.
Ostateczna tabela obu grup 1/4 finału mistrzostw Polski juniorek młodszych:
Grupa M:
1. KS Zgoda Ruda Śląska – 8 pkt.
2. EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – 4 pkt.
3. SPR Olkusz – 3 pkt.
4. MTS Kwidzyn – 3 pkt.
Grupa N:
1. UKS Varsovia Warszawa – 9 pkt.
2. MKS PR Gniezno – 6 pkt.
3. SPR Sośnica Gliwice – 3 pkt.
4. SMS Zagłębie Lubin – 0 pkt.

Skład juniorek młodszych EUCO-UKS Dziewiątki Legnica – finalistek mistrzostw Polski w sezonie 2020/21: Weronika Borowa, Dominika Chmielarczyk, Oliwia Doroba, Julia Drągiewicz, Natalia Gdula, Emilia Iwan, Elżbieta Lange, Paulina Lange, Wiktoria Niedzielenko, Zuzanna Piechota, Dominika Rusin, Julia Stelmach, Julia Strójwąs, Natalia Szuk, Daria Wańkowicz, Nikola Warzecha, Marika Wiśniewska. Trenerka: Celestyna Majchrzyk, trener współpracujący: Tomasz Majchrzyk.
Przypomnijmy, że zawodniczki UKS Dziewiątki Legnica bronią tytułu mistrzowskiego, który zdobyły w sezonie 2018/19 (w kategorii młodziczka). W ubiegłym sezonie – 2019/20, ze względu na pandemię mistrzostwa Polski nie odbyły się.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 20 dni temu dnia 01/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 1, 2021 @ 2:43 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106021624002533

Wiktor Pleśnierowicz odchodzi z Miedzi do Warty

Read More →