schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Gruz i inne śmieci po remoncie – co z nimi zrobić i jak się pozbyć?

Przez   /   23/02/2023  /   No Comments

Zalegający po remoncie gruz wraz z innymi odpadami budowlanymi może stanowić nie lada wyzwanie. Tego rodzaju śmieci muszą zostać zutylizowane w odpowiedni sposób, więc wyrzucenie ich ot tak do śmietnika lub składowanie na terenie posesji nie wchodzi w grę. Jak zatem pozbyć się gruzu i śmieci po remoncie i dlaczego warto zdecydować się na wynajem kontenera?

Gruz budowlany i odpady zmieszane – czy można wyrzucić je do śmietników komunalnych?

Śmieci poremontowe to rzecz jasna nie tylko gruz budowlany (resztki cegieł, ceramiki, dachówek, bloczków czy betonowe fragmenty konstrukcji budynku). Odpadami poremontowymi zmieszanymi określamy również m.in. opakowania, folie, puszki, piasek,  styropian czy ziemię.  Warto mieć na uwadze, że zarówno gruzu, jak i odpadów zmieszanych pozostałych po remoncie nie można wyrzucać do komunalnych śmietników. Jest to zabronione pod karą grzywny, podobnie jak składowanie worków z gruzem na terenie posesji – mandat wynosi 1,5 tysiąca złotych. Dużo wyższe kary grożą za wywożenie gruzu do lasu (5000 zł i znacznie więcej).

PSZOK, place budowy i działki – kilka pomysłów na usunięcie gruzu

Skoro już wiadomo, czym grozi nielegalne wyrzucanie gruzu i resztek po remoncie, co zatem z nimi zrobić? Jednym z łatwiejszych rozwiązań wydaje się wywiezienie gruzu do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdujących się w każdej gminie. Minus to obowiązek samodzielnego dostarczenia gruzu i odpadów do PSZOK-a, więc jeśli mamy do oddania sporo worków z gruzem czy też np. stare meble, może okazać się to problematyczne. Gruz można również oddać osobom prywatnym, które prowadzą różnego typu prace, np. wyrównywanie terenu. Czy jest jeszcze jakiś sposób na pozbycie się gruzu? Można także zdecydować się na wynajem kontenera.

Kontener na gruz – szybko, sprawnie i legalnie

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz? Przede wszystkim dlatego, że jest to zdecydowanie najlepszy sposób na usunięcie gruzu i innych odpadów budowlanych. Najlepiej w tym celu skontaktować się z firmą, która jest wyspecjalizowana w takich usługach i może dostarczyć potrzebne pojemniki jeszcze tego samego dnia. W taki sposób działa EKO-LOGIS, działająca głównie na obszarze Dolnego Śląska. W EKO-LOGIS można wynająć kontenery w różnych wymiarach (od 2,5 do 36 m3) i przeznaczone nie tylko na czysty gruz, ale także na odpady zmieszane i opakowaniowe. Do klientów firmy należą zarówno osoby prywatne, jak i m.in. przedsiębiorstwa budowlane, deweloperzy czy wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

EKO-LOGIS oferuje swoje usługi we Wrocławiu i okolicach, ale także w pozostałych miastach i mniejszych miejscowościach Dolnego Śląska, także w okolicach Legnicy i Polkowic. Przeczytaj więcej:

Poza wywozem gruzu firma oferuje również m.in. sprzedaż kruszyw, zamiatanie mechaniczne czy utylizację odpadów. Warto zapoznać się pełną ofertą usług fachowców z EKO-LOGIS, która znajduje się na stronie firmy: https://eko-logis.com.pl/.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 94 dni temu dnia 23/02/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 23, 2023 @ 8:50 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraczkowanie_mlodych_sokolow_w_hucie_miedzi_glogow_5_

Młode sokoły dostały po obrączce od KGHM

Read More →