poszukiwacze UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Gminna Defilada OSP z okazji Święta Niepodległości

Przez   /   11/11/2020  /   1 Comment

Przez wszystkie miejscowości gminy Zagrodno przejechała dziś przed południem kolumna pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej. Defilada została zorganizowana trzeci rok z rzędu, aby uczcić 11 Listopada. W całej Polsce drugiej takiej nie ma.

W defiladzie wzięło udział wszystkich sześć jednostek OSP z gminy Zagrodno czyli OSP Zagrodno, OSP Grodziec, OSP Olszanica, OSP Radziechów, OSP Brochocin i OSP Wojciechów. Odświętnie udokorowane pojazdy wyruszyły z sprzed remizy w Zagrodnie i przez Grodziec, Olszanicę. Radziechów, Jadwisin, Modlikowice, Wojciechów, Brochocin, Łukaszów oraz Uniejowice dotarły do Zagrodna. Półtoragodzinnemu przejazdowi towarzyszył dźwięk klaksonów i wycie syren. Mieszkańcy wylegli na ulice z flagami, by dołączyć do świętowania. Taki sposób fetowania Dnia Niepodległości staje się w gminie Zagrodno tradycją. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, w tym roku zrezygnowano z uroczystego przemarszu do kościoła i uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny. Obchody 11 Listopada były skromniejsze, ale przepełniał je entuzjazm i poczucie dumy.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Roman pisze:

    Brawo Pani Wójt za organizacje takiej defilady naszych niezawodnych strażaków. Jesteśmy z Was dumni .Patriotyzm trzeba pielęgnować a historię pamiętac i przekazywać młodszemu pokoleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fire-brigade-4225087_1920

Lubin. 75-letnia kobieta zginęła w pożarze mieszkania

Read More →