Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Męczył psy. Urzędnicy zabiorą je do schroniska

Przez   /   28/05/2013  /   No Comments

Głodzone i maltretowane psy, pięć dorosłych i cztery szczeniaki, zostaną odebrane właścicielowi i przewiezione do legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Taką decyzję na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii podjął prezydent Legnicy.

Zwierzęta od wielu tygodni żyją w koszmarnych warunkach, na jednej z posesji przy ul. Dąbrówki. Dokarmia je Janusz Sebastian z legnickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

? Dostaliśmy informację, że właściciel psów w ogóle się nimi nie interesuje, nie karmi ich, ale je maltretuje – relacjonuje pan Sebastian ? Gdy po raz pierwszy je zobaczyliśmy, wyglądały tragicznie ? skóra i kości. Dwa psy są zamknięte w pomieszczeniu bez dachu, dwa młode żyją w domu, a suczka z czterema małymi w komórce. Przywożę im suchą karmę i mięso. Gdy kiedyś nalałem tym zwierzętom wody, to się o nią biły, tak mocno były spragnione ? dodaje oburzony.

Miłośnicy zwierząt poinformowali o tym skandalicznym traktowaniu psów Powiatowego Lekarza Weterynarii. Wizja lokalna potwierdziła, że czworonogi żyją w złych warunkach, są wychudzone i bardzo agresywne. Wobec takiej sytuacji prezydent na podstawie art. 7 ustawy o ochronie zwierząt wydał decyzję o odebraniu właścicielowi psów w celu uchronienia ich przed niehumanitarnym traktowaniem i znęcaniem się nad nimi.

Odebraniem zwierząt zajmie się Powiatowy Lekarz Weterynarii. Czy właściciel poniesie konsekwencje swojego bestialskiego ich traktowania? – Nie możemy takim ludziom darować ? zapewnia Janusz Sebastian. ? Wystąpiliśmy do policji, aby zajęła się tą sprawą i skierowała wniosek o ukaranie właściciela tych psów.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do dwóch lat więzienia. Jeżeli zostanie postawiony zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, to nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Tekst: URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2500 dni temu dnia 28/05/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 28, 2013 @ 3:40 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-4937553_19204

Raport epidemiologiczny dla LGOM (1.04.2020)

Read More →