Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

Przez   /   10/08/2022  /   1 Comment

Właśnie stałeś się właścicielem nowego samochodu i szukasz korzystnego OC? A może dobiega końca dawne ubezpieczenie i zastanawiasz się, z jakim towarzystwem zawrzeć umowę na polisę od odpowiedzialności cywilnej? Ze względu na to, że każde OC zapewnia ochronę w tym samym zakresie, najlepiej wybrać firmę, która oferuje najtańszą składkę. Gdzie znaleźć taką polisę? Wyjaśniamy.

Jakie towarzystwo oferuje najlepsze ubezpieczenia OC?

Polisa od OC znajduje się w ofercie prawie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Według prawa firma nie może odmówić klientowi objęcia ochroną od odpowiedzialności cywilnej jego pojazdu. Co więcej, nie może modyfikować warunków ubezpieczenia, w tym sumy odszkodowania, ponieważ są one “z góry” ustalone. Dzięki temu każdy kierowca po zdarzeniu na drodze ma zapewnione takie samo wsparcie finansowe jak pozostali.

Jedynym czynnikiem, o którym decyduje towarzystwo ubezpieczeniowe, jest koszt polisy. Dlatego na rynku można spotkać się z różną ceną za tą samą ochronę. Zastanawiasz się zatem, jaka firma ubezpieczeniowa może zaoferować Ci najlepszą polisę od odpowiedzialności cywilnej? Nie sposób tego określić – każde towarzystwo ma własne kryteria wyceny składki na OC, a różnice pomiędzy wysokością składek dla tego samego klienta mogą wynosić nawet kilkaset złotych.

Dlatego, aby znaleźć najlepszą ofertę, najlepiej jest porównać dostępne propozycje. Zrobisz to z łatwością za pomocą internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczenia samochodu.

Jak porównać ubezpieczenia OC za pomocą internetowego kalkulatora?

Kalkulator polis samochodowych dostępny np. na stronie rankomat.pl, ma postać prostego formularza, który trzeba dokładnie wypełnić, aby wykupić ubezpieczenie samochodu online. Niezbędne będzie podanie:

  • danych osobowych, m.in. wieku, miejsca zamieszkania, ilości wychowywanych dzieci i ich wieku, a także lat doświadczenia za kierownicą;
  • parametrów technicznych pojazdu, w tym marki, modelu, pojemności silnika i zastosowanych zabezpieczeń np. immobilizera czy kamerki;
  • informacji o historii ubezpieczenia, czyli daty kolizji, których byłeś sprawcą,
  • danych na temat sposobu korzystania z pojazdu, tj. miejsca parkowania czy też liczby zaplanowanych kilometrów do przejechania.

Co ważne, jeśli samochodem mają kierować inne osoby, trzeba podać także ich dane. W innym przypadku, jeśli spowodują wypadek, towarzystwo może dokonać rekalkulacji składki lub odmówić wypłaty odszkodowania i obciążyć Cię dodatkowymi kosztami.

Kiedy podasz wszystkie potrzebne dane, system na ich podstawie wyselekcjonuje listę ofert od kilkunastu wiodących ubezpieczycieli na rynku. Zastanawiasz się, co wziąć wówczas pod uwagę? W przypadku polis od odpowiedzialności cywilnej liczy się przede wszystkim cena. Każde TU zapewnia tę samą ochronę z tą samą sumą gwarancyjną, dlatego też nie warto decydować się na droższy pakiet.

Kiedy wybierzesz interesującą Cię polisę, przejdź dalej, dokończ uzupełnianie formularzy i zapłać za ubezpieczenie. Dokumenty potwierdzające zawarcie umowy zostaną przesłane na adres e-mail podany we wniosku o ochronę. W ten sposób nie tylko znajdziesz atrakcyjną polisę, ale także zawrzesz umowę bez wychodzenia z domu.

Aby kupić dobre ubezpieczenie, przeanalizuj najpierw wszystkie oferty dostępne na rynku. Wówczas z łatwością wyselekcjonujesz tę, która jest najlepsza.

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. garrou pisze:

    dobra a mało znana porównywarka ubezpieczeń jest w appce mpay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC_2017

Dwieście osób na III Energy Industry Mixer w Legnicy

Read More →