AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Gdzie jest najtańsze OC w Legnicy?

Przez   /   25/05/2017  /   2 Comments

Od początku 2016 roku ceny OC rosną w zastraszającym tempie. Niektórzy kierowcy płacą aż o 100% więcej za obowiązkową polisę, podczas gdy inni „tylko” o 20% więcej – faktem jest jednak, że w mniejszym lub większym stopniu podwyżki odczuł każdy kierowca. Jako mieszkańca Legnicy, zapewne interesuje Cię, gdzie dostaniesz najtańsze OC. Sprawdźmy dwie podstawowe możliwości.

Agent ubezpieczeniowy 

Legnica to stosunkowo duże miasto w województwie dolnośląskim, które zamieszkuje ok. 100 tys. osób. Nic więc dziwnego, że na jego terenie działają liczne agencje ubezpieczeniowe i wielu indywidualnych agentów. Poszukując taniego OC, spokojnie możesz się do nich udać. Każdy agent dysponuje bowiem kilkunastoma, maksymalnie kilkudziesięcioma ofertami różnych towarzystw i ma możliwość przeprowadzenia symulacji wysokości składki dla każdego z nich. Dzięki temu łatwo, szybko i skutecznie znajdziesz najtańszą polisę i nie przepłacisz.

Usługi agenta mają zarówno zalety, jak i wady. Największą zaletą jest niewątpliwie możliwość konsultacji ze specjalistą z branży ubezpieczeniowej, który potrafi doradzić i pomóc w wyborze polisy. Minusem tego sposobu porównywania OC jest natomiast konieczność fizycznego dotarcia do biura agenta lub w inne, umówione miejsce, co zajmuje trochę czasu. Pamiętaj jednak, żeby nie poprzestawać na propozycjach jednego agenta czy jednej agencji i przed podpisaniem umowy z daną firmą wykonać kalkulację składki w kilku towarzystwach. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że przegapisz najtańszą polisę dostępną na rynku. U agenta kupisz również ubezpieczenie AC, jeśli masz taką potrzebę.

Porównywarki internetowe 

Nie tylko w Legnicy, ale i w każdym innym polskim mieście istnieje możliwość znalezienia najtańszego OC za pośrednictwem Internetu. W tym celu skorzystaj z profesjonalnych porównywarek internetowych, które – podobnie jak agenci ubezpieczeniowi – pozwalają na wyliczenie składki dla wielu firm. W efekcie wybór oferty najkorzystniejszej cenowo staje się tylko formalnością. Co ważne, cała procedura wyliczania składki jest bardzo łatwa i przebiega w zaledwie kilka minut.

Właśnie wygoda jest największą zaletą, która wiąże się z poszukiwaniem OC w porównywarkach. Korzystając z Internetu, nie trzeba bowiem nawet wychodzić z domu – wszystko można załatwić za pomocą komputera lub jakiegokolwiek innego urządzenia podłączonego do Sieci. Wadą tej metody jest natomiast brak możliwości konsultacji ze specjalistą i konieczność podjęcia ważnych decyzji samemu. Nie powinno to jednak przeszkadzać w znalezieniu dobrego OC. Ponadto zanim podpiszesz umowę, sprawdź opinie o Benefia, Warcie, AXA, Link4 lub jakimkolwiek innym towarzystwie, z którym zamierasz się związać na dłużej. Dzięki temu unikniesz ewentualnych przykrych niespodzianek.

    Drukuj       Email

2 komentarze

  1. qwent pisze:

    W Legnicy polecam biuro Andiw na Piastowskiej

  2. Anonim pisze:

    Dobrą porównywarką jest kalkulator cuk, sporo tańsze OC można sobie na nim wyszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →