DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Gaude Mater Polonia” i Sprituals Singers Band

Przez   /   30/10/2017  /   No Comments

Zespół Spirituals Singers Band wystąpi w Legnicy z koncertem “Gaude Mater Polonia”, przypominającym popularne pieśni patriotyczne. Koncert odbędzie się 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości. Początek o godz. 18.00 w Sali Królewskiej. Bilety kosztują 20 zł i są do nabycia w Galerii Satyrykon.

” My pierwsza brygada”, ” Czerwone maki na Monte Cassino”, ” Gdy piosenka szła do wojska” – to tylko niektóre ze znanych pieśni patriotycznych, które usłyszymy. Na ten wyjątkowy koncert zaprasza Legnickie Centrum Kultury.
Zapowiadają się wspaniałe – artystyczne i patriotyczne emocje, w najlepszym wykonaniu. Spirituals Singers Band jest bowiem najważniejszą polską grupą gospel. Istnieje od 39 lat, ma na koncie wiele znaczących nagród. Formację założył wrocławski kompozytor Włodzimierz Szomański. W 2014 r. zespół dotknęła tragedia. Bus, którym artyści jechali na koncert uległ wypadkowi. Włodzimierz Szomański zginął. Mimo nieszczęścia zespół wrócił na scenę, honorując pamięć o zmarłym koledze i jego marzenia, aby SSB cieszyło publiczność swoją muzyką.
Koncert w Legnicy poprowadzi Elżbieta Szomańska, żona nieżyjącego artysty.

Źródło: EGO. Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

hamburg-1508636_1280

W LCK rusza Nauka Tańca Towarzyskiego III stopnia

Read More →