basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Gala Operowo-Operetkowa w Sali Królewskiej w Legnicy

Przez   /   18/02/2020  /   Komentowanie nie jest możliwe

1 marca w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbędzie się Gala Operowo-Operetkowa w wykonaniu Grupy Operowej Sonori Ensemble. To wyjątkowy koncert przywodzący na myśl najwspanialsze tradycje operowe. Jak zdobyć bilety?

Gala Operowo-Operetkowa w wykonaniu znakomitych, utalentowanych artystów Grupy Operowej Sonori Ensembl to przebojowy koncert, podczas którego zabrzmią czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe, pieśni neapolitańskie i popularne piosenki. Przed Państwem niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. W programie najsłynniejsze sceny z oper: “Carmen”, “Opowieści Hoffmanna”, “Lakme”, “Don Giovanni” i wiele innych, a także wiedeńskie przeboje operetkowe, jak “Księżniczka Czardasza”, „Zemsta nietoperza” czy “Wesoła wdówka”. Nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych oraz słowa wiążącego.

Pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną spędzą państwo w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków – solistów scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Popisom śpiewaków towarzyszyć będzie wirtuozowska, brawurowa gra fortepianowa, a koncert oplecie słowo wiążące. Serdecznie zapraszamy!
Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 350 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.
Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

Koncert odbędzie się 1 marca 2020 roku o godz. 18:00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Bilety: Galeria Satyrykon (ul. Rynek 36), wt-pt 11:00-18:00, sob 10:00-14:00, tel. 501-504-115; online: Kupbilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/42791/Legnica/Grupa+Operowa+Sonori+Ensemble/

Źródło: Agnieszka Drożdżewska/ Sonori Ensemble

FOT. SONORI ENSAMBLE

    Drukuj       Email

You might also like...

tt

Klub Gońca Teatralnego wystartował online

Read More →