schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Finał WOŚP w Legnicy. Mnóstwo atrakcji

Przez   /   28/12/2015  /   1 Comment

10 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie to już 24. Finał tej jedynej na świecie Orkiestry, w której każdego roku grają miliony Polaków i nie tylko. W tym roku wspólnie będziemy zbierać pieniądze na poprawę warunków leczenia dzieci i seniorów. Mamy nadzieję na pobicie dotychczasowych rekordów.
W Legnicy tegoroczny Finał odbędzie się w Galerii Piastów. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dla legniczan zaśpiewa Ewa Farna.


Start o godzinie 13.00. Na scenie wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”, wykonawcy z Młodzieżowego Centrum Kultury, ze Studia Artystycznego „Fame” oraz zespoły: Nocne Boogie, Bracia Wright, Why i Kminek. Po nich na scenie wystąpi Ewa Farna.
Nikogo nie może zabraknąć tego dnia w Galerii Piastów. Tym bardziej, że podczas licytacji czeka nas kilka „perełek”. M.in. lot szybowcem nad Zamkiem Książ – i to na miejscu pierwszego pilota, skąd są najlepsze widoki! Lot zostanie poprzedzony szkoleniem, a temu, kto wylicytuje lot, będzie oczywiście towarzyszył w szybowcu pilot – instruktor. Kolejna atrakcja podczas licytacji to limitowany, wyjątkowy kalendarz tenisowy z autografem Agnieszki Radwańskiej, piłeczka z podpisem naszej czołowej tenisistki oraz zdjęcia Agnieszki i Urszuli Radwańskich z autografami.
Na fanów Miedzi Legnica będzie czekał zestaw składając się z: t-shirta z podpisami zawodników, plakatu z ich autografami, szalika oraz ozdobnego godła klubu. A paniom (i nie tylko) polecamy do licytacji vouchery na Metamorfozę od studia fryzjersko – kosmetycznego Backstage w Legnicy. Będą też inne, ciekawe licytacje.
Ponadto podczas 24. Finału WOŚP w Galerii Piastów będzie czekać na legniczan wiele atrakcji. M.in. smaczny poczęstunek (w tzw. małym patio) serwowany przez restaurację Oberża Piastowska, Migoto Sushi i restaurację hotelu Qubus. Odbędzie się też degustacja ciast przygotowanych przez Centrum Seniora, działającego przy Legnickim Centrum Kultury.
Będą także warsztaty dla dzieci (i nie tylko), w ramach których poznamy tajniki ręcznego malowania bombek (Vitbis), malowania koszulek i lnianych toreb, tworzenia wyrobów ceramicznych (Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas”). Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprezentuje pokazy pierwszej pomocy; ratownicy przywiozą ze sobą m.in. łódkę i skuter wodny oraz przeprowadzą własne licytacje. Finał dnia zaplanowany jest na godz. 20.00.

Przypominamy, że Legnickie Centrum Kultury prowadzi zbiórkę darów dla WOŚP. Każdy, kto chciałby przekazać jakiś dar dla Orkiestry, może przynieść go do LCK (wejście od ul. Chojnowskiej), do pokoju nr 126 (sekretariat) na I piętrze, w godz. od 9.00 do 15.00. Wybrane dary zostaną wylicytowane ze sceny podczas finału WOŚP w Legnicy. Pozostałe trafią na aukcje internetowe na rzecz Orkiestry.
Organizatorzy proszą darczyńców, aby do przekazywanych rzeczy dołączali kartki z krótkim opisem przedmiotu oraz proponowaną ceną wywoławczą. Zbiórka potrwa do 5 stycznia. Szczegóły pod nr tel.: 76 72 33 700 lub 76 72 33 719.


Źródło: ego/  LCK

RYC. WOŚP

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    I tak ma byc do konca swiata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →