Helios_baner
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Festiwal piosenki harcerskiej w legnickim teatrze

Przez   /   28/05/2015  /   No Comments

8 solistów i 6 zespołów zaprezentuje się w sobotę podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej “Azymut”. Od godziny 9 rano w Teatrze Modrzejewskiej trwać będą przesłuchania uczestników. Potem odbędą się warsztaty muzyczne prowadzone przez Wojciecha Jarocińskiego i Wacława Juszczyszyna z Wolnej Grupy Bukowina oraz Andrzeja Starca. Wieczorem wykładowcy wystąpią w koncercie gwiazd. 

Choć na “Azymut” wybierają się artyści z Lubania i Opola, listę wykonawców zdominowali legniczanie. Do występów zgłosili się zatem 177. Drużyna Harcerska Azymut, 95. Poczta Harcerska Azymut,  Drużyna Kedyw,  harcerska grupa Kolorowe Żelki oraz zuchy-azymuciaki w różnych konfiguracjach. Ich występy oceniać będzie profesjonalne jury złożone z Leszka Kopcia, Jerzego Rybiewskiego, Wojciecha Stusa i Marka Olszewskiego. Przesłuchania odbędą się przed południem na Scenie Gadzickiego w Teatrze Modrzejewskiej. Wstęp wolny.

Na godz. 13.30 zaplanowano warsztaty muzyczne. O godzinie 16 nastąpi uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie części konkursowej. Konkurs gwiazd zaplanowano jako występ towarzyszący i jednocześnie kończący całodzienne zmagania solistów i zespołów.

Na festiwal zapraszają: 95. Poczta Harcerska Azymut, 177. DH Azymut, Teatr Modrzejewskiej oraz Fundacja Jacka Głomba Naprawiacze Świata. Dla Jacka Głomba zaangażowanie się w harcerską inicjatywę to rzecz całkowicie naturalna: – Myślę, że legniczanie przywykli, że fajne rzeczy odbywają się w tak ważnym dla miasta miejscu jak teatr – mówi dyrektor Modrzejewskiej i prezes Naprawiaczy Świata.

- Pierwsza edycja festiwalu, cztery lata temu, odbyła się w szkole. Potem szukaliśmy większego miejsca i dyrektor Jacek Głomb udostępnił nam teatralną scenę. Od trzech lat piosenka harcerska i turystyczna gości u Modrzejewskiej – mówi Martyna Janicka ze 177. DH Azymut.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2678 dni temu dnia 28/05/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 28, 2015 @ 12:53 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

meal-7468405__480

Niebawem Święto Wina i Miodu na zamku Grodźcu

Read More →