OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Emerytury czerwcowe: ZUS działa z urzędu

Przez   /   05/12/2025  /   No Comments

Od 1 stycznia 2026 roku wchodzi w życie nowa ustawa, dzięki której ZUS automatycznie przeliczy wysokość tak zwanych emerytur czerwcowych (przyznanych lub przeliczanych w czerwcu w latach 2009–2019) — bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku. Zmiany dotyczą także rent rodzinnych po osobach uprawnionych.

Dla świadczeniobiorców to ważna informacja — nie muszą podejmować żadnych działań. ZUS ma na to trzy miesiące od wejścia ustawy, co oznacza, że decyzje o nowej wysokości emerytury seniorzy powinni otrzymać najpóźniej do 31 marca 2026 roku.

Jeśli ustawa wejdzie w życie zgodnie z planem, „przeliczka” będzie odbywać się automatycznie: ZUS sam skalkuluje nowe świadczenia, co ma usprawnić i przyspieszyć proces aktualizacji emerytur/rent. Dzięki temu beneficiary będą mogli liczyć na zaktualizowane kwoty bez formalności — wystarczy poczekać na decyzję.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 49 dni temu dnia 05/12/2025
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 5, 2025 @ 12:20 pm
  • W dziale: gospodarka i finanse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

ferie_zimowe_z_osir10,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Bezpłatne szkolenia i dzień otwarty z KSeF

Read More →