AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Ekstraliga Szachowa. Legniczanie w elicie graczy

Przez   /   14/10/2021  /   No Comments

W rozegranych w Legnicy Drużynowych Mistrzostwach Polski tytuł wywalczyli Szachiści Polonii Wrocław. Srebrne medale przypadły Hetmanowi Katowice, a na najniższym stopniu podium uplasowali się szachiści Stilonu Gorzów. Klub Szachowy Miedź Legnica zajął siódme  miejsce.

- Do ostatniej rundy nasza drużyna walczyła o utrzymanie się w szachowej elicie. Na szczęście zwycięstwo 4-2 w ostatniej rundzie nad ekipą Dwie Wieże Kraków sprawiło, że utrzymaliśmy się w gronie 10 najlepszych drużyn w kraju – mówi Piotr Kowalak, dyrektor KSz . Miedź Legnica

Rozegrana w Legnicy Ekstraliga była zdecydowanie najsilniejsza w historii, a poziom zawodów zadziwił najzagorzalszych sympatyków królewskiej gry. Nasza drużyna wygrała 3 mecze, 2 zremisowała i poniosła 4 porażki. Te wyniki pozwoliły ekipie Miedzi uplasować się na 7. miejscu. Najlepszy wynik w drużynie uzyskała Oliwia Kiołbasa, która zdobyła 6 pkt. w 9 partiach. Zwyciężyła zdecydowanie na szachownicy kobiecej i wypełniła kolejną normę na arcymistrzynię.

Ponadto w drużynie wystąpili : Nguyen Dai Tai Van (5 pkt. z 9), Robert Kempiński (4,5 pkt. z 9 ), Bartłomiej Heberla (4 pkt. z 9), Piotr Bobras (5 pkt. z 9), Tadeas Kriebel (3 pkt. z 5), Kacper Grela (0 pkt. z 3) oraz Anna Karykowska (0 pkt. z 1).

Start szachistów K.Sz. Miedź Legnica w tych elitarnych rozgrywkach był możliwy dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź oraz Urzędu Miasta Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2 dni temu dnia 14/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 14, 2021 @ 12:08 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img-20211010-wa0001,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Legnickie sukcesy w Pucharze Polski w taekwon-do

Read More →