RobertK
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legnickie sukcesy w Pucharze Polski w taekwon-do

Przez   /   12/10/2021  /   No Comments

Pięć medali wywalczyli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do w Pucharze Polski, który został rozegrany na obiektach Centrum Sportowo-Turystycznego w Nowej Rudzie Słupiec. Ostatecznie LKT Legnica w klasyfikacji generalnej seniorów wywalczył bardzo wysokie czwarte miejsce. W tegorocznym Pucharze Polski wystartowało 248 zawodników z 40 klubów.

Turniej stanowił ostatnią kwalifikację do Reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Hiszpania 2021.

- Na szczególne wyróżnienie zasłużyli dwaj nasi młodzi zawodnicy Paweł Woźniak i Marcin Blicharski, którzy zdominowali kategorię średnią do 70 kg. Legniczanie pewnie wygrali wszystkie swoje pojedynki eliminacyjne i zmierzyli się w finale tej kategorii. Ostatecznie po złoty medal sięgnął Woźniak, a Blicharskiemu przyszło zadowolić się drugim miejscem – mówi Łukasz Stawarz z LKT.

Medalu w walkach nie udało się wywalczyć Maciejowi Żukowi, który po pierwszym wygranym pojedynku musiał wycofać się z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji. Nasz etatowy kadrowicz na pocieszenie sięgnął po srebrny medal w konkurencji układów formalnych seniorów.

Medal w układach wywalczyła także Monika Kowalczyk, która stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji seniorek. Kowalczyk, startująca również w kategorii do 68 kg, zakończyła rywalizację w walkach seniorek na piątym miejscu. Ostatni medal dla LKT Legnica wywalczyła Wiktoria Miądzel, sięgając po srebro w walkach do 75 kg seniorek.

Zawodnicy, którzy ostatecznie znajdą się w składzie Reprezentacji Polski na Euro 2021, 14 listopada rozpoczną zgrupowanie w COS OPO Zakopane, a następnie 22.11.21 r. wylecą do La Nucia/Benidorm przez Alicante, aby rywalizować o medale XXXVI Mistrzostw Europy w Taekwon-do (23 – 28.11.2021 r.).

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 4 dni temu dnia 12/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 12, 2021 @ 1:09 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

att00128,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Ekstraliga Szachowa. Legniczanie w elicie graczy

Read More →