Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dzięki Spynaczowi i Leroy Merlin rośnie apetyt. Na co?

Przez   /   02/12/2022  /   No Comments

Legnickie Stowarzyszenie „Spynacz” zakończyło w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Lwówku Śląskim I etap działań w ramach realizowanego przy współpracy z Fundacją Leroy Merlin projektu pn. „Apetyt na zmiany”. Projekt skierowany jest do wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i rozpoczął się w maju br. Ma na celu motywować podopiecznych tej placówki do podjęcia zmian w życiu oraz pomóc w rozwiązywaniu ich problemów osobistych i rodzinnych.

Stowarzyszenie „Spynacz” zostało założone przez obecnego prezesa tej Organizacji – Jakuba Należnego przeszło 16 lat temu, i od tego czasu zrealizowało w Legnicy i poza nią wiele wydarzeń o charakterze społecznym, edukacyjnym czy rozwojowym.

- Od przeszło 12 lat organizujemy w Legnicy autorski program „W poszukiwaniu wartości – młodzi dla młodych”, który jest programem profilaktycznym, skierowanym do uczniów legnickich szkół. Poznaliśmy w tym czasie wiele wspaniałych osób, które pomagają młodym ludziom w określeniu swojej ścieżki życiowej, a także takich, którzy tworzą i realizują programy terapeutyczne czy resocjalizacyjne – mówi Jakub Należny, prezes Spynacza i autor projektu. Na jednej z takich wizyt, po rozmowie z podopiecznymi tego ośrodka, stwierdziłem, że warto i trzeba tej młodzieży pomóc wyjść na prostą, ponieważ na to zasługują – dodaje Należny

We wrześniu br. członkowie Stowarzyszenia wspólnie z wolontariuszami sklepu Leroy Merlin w Legnicy oraz podopiecznymi i pracownikami MOW w Lwówku Śląskim, przy wsparciu finansowym Fundacji Leroy Merlin rozpoczęli remont pomieszczeń, w których na co dzień mieszka młodzież.

- Nasz Ośrodek Wychowawczy jest placówką resocjalizacyjno – wychowawczą dla młodzieży niedostosowanej społecznie w normie intelektualnej – mówi Michał Kruszelnicki – zastępca dyrektora. Celem naszej placówki jest tworzenie właściwych dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży warunków wychowawczych, zdrowotnych czy materialnych, a także prawidłowego przebiegu wychowania resocjalizującego oraz możliwość ukończenia szkoły podstawowej oraz zasadniczej szkoły zawodowej – dodaje Kruszelnicki.

- W pierwszym etapie zostały wyremontowane sanitariaty, łazienka i WC, w kolejnych będziemy remontowali pokoje, kuchnię, do której meble ufundowała Fundacja Braci Collins, a także pokój do nauki i spędzania czasu wolnego – mówi Daniel Szulda – koordynator projektu z ramienia Leroy Merlin

- Cieszę się, że nasza Fundacja wspiera takie projekty jak ten – mówi Agnieszka Bolek, prezes Fundacji Leroy Merlin. To miłe kiedy widzi się tych chłopców uśmiechniętych i zaangażowanych w proces przemiany miejsca, a tym samym siebie samych – dodaje Bolek

Jeszcze w grudniu podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przyjadą do Leroy Merlin w Legnicy, aby wspólnie z projektantami zaaranżować wygląd pozostałych pomieszczeń, które od nowego roku będą pod okiem fachowców i przy pomocy wolontariuszy remontować.

- Wraz ze zmianą warunków bytowych będzie też realizowana praca edukacyjna, która ma za zadanie pomóc w odkrywaniu i rozwijaniu zainteresowań, a także wszechstronne przygotowanie wychowanków do zaradnego, aktywnego i samodzielnego życia w społeczeństwie – mówi Jakub Należny. Cieszymy się, że efekty naszej wspólnej pracy są już pomału widoczne. To dodaje nam skrzydeł i sprawia, że dalej będzie kontynuować i rozwijać ten program – dodaje prezes Spynacza.

Źródło: Paula Lewandowska/ Stowarzyszenie Spynacz

FOT. PAULA LEWANDOWSKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 68 dni temu dnia 02/12/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 2, 2022 @ 1:04 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Natalia_Szroeder

Natalia Szroeder czwartą ambasadorką inicjatywy Czujesz Klimat? Rossmanna

Read More →