Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Golden Life zagra koncert na Dymarkach Kaczawskich

Przez   /   09/07/2019  /   No Comments

Odliczanie do Dymarek Kaczawskich czas zacząć. Już 20 lipca 2019 roku w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie koło Złotoryi odbędą się jubileuszowe XX Dymarki Kaczawskie. Muzyczną gwiazdą tegorocznych dymarek będzie zespół Golden Life, który wykona swoje największe przeboje. Będzie to wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia zespołu.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla gości odwiedzających Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie. Nie będzie czasu na nudę. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Przygotowano m.in. inspirujące warsztaty tematyczne, prezentacje dawnego rzemiosła, ciekawe pokazy i koncerty. Czas spędzony w skansenie umili biesiada folklorystyczna oraz Miasteczko Cyrkowe. Jedną z atrakcji dymarek będzie występ grupy „Globe of Speed”, w trakcie którego trójka śmiałków zamknięta w metalowej kuli stworzy motocyklowe SHOW i pokona siłę grawitacji.
Dymarki Kaczawskie w Leszczynie to wydarzenie, które przypomina o historii tego miejsca oraz o bogatych tradycjach górniczo-hutniczych regionu. Jak co roku, nie zabraknie tradycyjnego skoku z beczki przez skórę i pasowania na gwarka, występu orkiestry górniczej oraz pokazu wytopu miedzi i innych metali. Dymiące i rozgrzane do czerwoności piece hutnicze można będzie podziwiać przez cały czas trwania imprezy. Dymarki to świetna okazja do wyjścia z domu, spotkania ze znajomymi i dobrej zabawy.
Wszystko to od godziny 13.00 w sobotę 20 lipca w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie! Więcej o programie imprezy na plakacie.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Złotoryjskie Towarzystwo Tradycji Górniczych

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →