schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Duże pieniądze na miejsca w żłobkach. Dla kogo?

Przez   /   09/05/2023  /   13 Comments

Zostały ogłoszone wyniki naboru w rządowym programie Maluch+ na lata 2022 – 2029. Dotacje na utworzenie i utrzymanie nowych miejsc w żłobkach trafią do m.in. gmin Chojnów (miasto), Prochowice, Lubin, Rudna, Ścinawa, Mściwojów, Wądroże Wielkie, Zagrodno i Pielgrzymka. Pozytywnie weryfikację przeszły też wnioski złożone przez prywatne placówki z Kunic i Jawora.

Największe pieniądze – aż 2 187 582 zł – otrzymała gmina Prochowice. Stworzy za nie 61 nowych miejsca w żłobkach dla maluchów.

Do Chojnowa trafi 734 428 zł na utworzenie łącznie 24 miejsc w miejskich żłobkach.

Gmina Ścinawa dostała 860 688 zł. To wystarczy na 24 miejsca w żłobkach.

Dofinansowanie dla gminy Lubin wyniesie 788 964 zł (22 miejsca).

Gmina Rudna otrzymała pieniądze na 8 nowych miejsc w żłobkach: 286 816 zł.

Gmina Złotoryja dostanie 502 068 zł na 14 miejsc w żłobkach.

Z powiatu złotoryjskiego do wsparcia zakwalifikowały się też gminy Pielgrzymka (358 620 zł na 10 miejsc w żłobku) i Zagrodno (1 075 860 zł na 30 miejsc w żłobku).

Rząd sfinansuje też 6 miejsce w żłobku dla mieszkańców gminy Mściwojów (512 172 zł) oraz 8 miejsc dla mieszkańców gminy Wądroże Wielkie (286 886 zł).

Do dofinansowania zakwalifikował się również żłobek Horyzont z Kunic, który dostał 284 200 zł na utworzenie 20 nowych nowych miejsc dla dzieci oraz 661 920 zł na ich utrzymanie. Klub dziecięcy Pan Lis z Jawora otrzymał 99 279 zł na utworzenie 8 miejsc dla dzieci i 240 768 zł na ich utrzymanie.

FOT. PIXABAY. COM

    Drukuj       Email

13 komentarze

 1. Anonim pisze:

  czy jak mowia u nas na wsi w Niemczech…przynudzasz.

 2. Anonim pisze:

  mieciu nie mecz sie juz.I tak nie dasz rady.

 3. Matka pisze:

  Lekarz kazał ci zmienić swoje imię no nie dziwie sie bo widzisz wszystko na żółto to chyba po tym jak dostałeś papierek w żółtym kolorze? I słusznie.

 4. Anonim pisze:

  jako NIKT mieciu masz jedyna okazje dowiedziec sie tego czego na pasku zoltym nie bedzie>>>rokurator Maciej W., który został śledczym dzięki decyzji Zbigniewa Ziobry, a potem nagi i pijany spacerował po Świdnicy, nie zostanie ukarany dyscyplinarnie – dowiedziała się “Wyborcza”. Ma za to nowe problemy związane z nękaniem telefonami
  Poznański zastępca rzecznika dyscyplinarnego umorzył postępowanie ws. Macieja W. – ustaliła nieoficjalnie „Wyborcza” w kilku źródłach. Bo uznał, że śledczy w momencie zdarzenia – nagi i po pijanemu wybrał się do sklepu po alkohol – był niepoczytalny. >>>>nie ze fajne a nawet sprawiedliwe.Nie to co za Peło.

 5. Anonim pisze:

  mieciu to znaczy ze jestes NIKT.Jak najbardziej w punkt.Ale musze przyznac ze taki idiota mi wystarczy.

 6. legniczanin pisze:

  Idiota sam się nakręca…
  Nikt już nie chce z nim prowadzić żadnej konwersacji, ale jemu to nie przeszkadza! Jest on, jego alter ego-Napoleon i wiecznie żyjący w jego sercu lenin!!!

  Do dzieła lustratorku. Trzeba zarabiać twoje judaszowe srebrniki…

 7. Anonim pisze:

  to ci mieciu humor poprawi a nie jakies tam idiotyczne zlobki.>>>>W2020 r. Polski Holding Hotelowy zajmował się remontem luksusowego warszawskiego mieszkania Joachima Brudzińskiego, jednego z czołowych polityków PiS. Europoseł i były szef MSWiA jest przyjacielem i promotorem kariery Georghe’a Cristescu, prezesa PHH.Sprawa mieszkania Brudzińskiego dotyczy serii mejli z marca 2020 r. 132-m apartament w Warszawie przy ul. Fabrycznej (dokładnego numeru nie podajemy) Arletta i Joachim Brudzińscy kupili w lutym 2020 r. Budynek położony jest w pobliżu Sejmu, w bardzo atrakcyjnej okolicy.

 8. Anonim pisze:

  a jak mieciu konecznie chcesz zabrac glos nooo koniecznie to jeszcze idioto nie bylo o komornikach.I stonce ziemniaczanej .

 9. Anonim pisze:

  jako ze mieciu masz juz oczka nie te to odwal sie od putina >>>.Chodzi o to ze twoi daja temu kto jest ICH.Kapujesz mieciu.A inni nie dostaja wcale. I teraz dopiero mieciu zabierz glos.Tak jak bog przykazal czyli zolty pasek w tvp.>>kapujesz mieciu czy powtorzyc.

 10. legniczanin pisze:

  “Nasi” “inni” to nomenklatura POspółstwa. Dla normalnego obywatela liczy się interes społeczny a nie interesiki kasty….

  Rolnicy nie musieliby protestować, gdyby w całej UE były jednolite zasady dopłaty a nie jak jest obecnie – niemiecka świnia +500Euro vs. polska świnia +300 zł!

  Tak, lustratorku, tato-Waina nakazał ci mieszać i dzielić społeczeństwo. Jesteś internetowym trollem Putina!!!

 11. Anonim pisze:

  aaa mamy miecia. Tak tak rolnicy tez dra a nie placa.Ale nie o to chodzi mieciu.Chodzi o to ze twoi daja temu kto jest ICH.Kapujesz mieciu.A inni nie dostaja wcale. I teraz dopiero mieciu zabierz glos.Tak jak bog przykazal czyli zolty pasek w tvp.

 12. legniczanin pisze:

  Pieniądze są na żłobki, czyli nasze (wasze) dzieci lub wnuki!

  Są grupy zawodowe, które pomimo krociowych zarobków nie płacą podatków a czasami nawet składek na zus (sędziowie) a drą gęby najgłośniej, że to ich pieniądze idą na cele społeczne….

 13. Anonim pisze:

  Znowu nasze pieniądze dla swoich – gmin, żłobków. Ile jeszcze? I jak długo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →