BISA
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zmarł mieszkaniec powiatu legnickiego z COVID-19

Przez   /   27/03/2020  /   No Comments

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u drugiego mieszkańca powiatu legnickiego. To 66-letni mężczyzna, który zmarł dzisiaj we Wrocławiu. Od lutego leczył się w Dolnolnośląskim Centrum Chorób Płuc i najprawdopodobniej tam, podczas hospitalizacji, zaraził się SARS CoV-2. Bezpośrednią przyczynę zgonu wykaże sekcja zwłok.

“Pacjent z potwierdzonym dziś wynikiem pozytywnym nie był odwiedzany przez nikogo od dnia 8 marca, ponieważ oddział był zamknięty dla odwiedzających. Zakażenie nastąpiło później, więc nie ma możliwości, że pacjent mógł zakazić kogokolwiek spoza załogi szpitala.” – informuje w najanowszym komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy.

Zarażony mężczyzna miał tzw. choroby towarzyszące, co diametralnie zmniejszyło szanse jego organizmu na pokonanie COVID-19. Był wśród osób ewakuowanych z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu ze względu na wykrycie tam ogniska tej choroby. Wraz z nim zarażonych koronawirusem zostało 17 osób z personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Choroby Płuc oraz 7 innych pacjentów. Działalność oddziału intensywnej terapii w DCCP została zawieszona. 52 pracowników szpitala i pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z nosicielami koronawirusa, poddano kwarantannie. Trwa postępowanie epidemiologiczne w celu ustalenia skali zarażeń.

To drugi przypadek zarażenia SARS CoV-2 dotyczący osoby z powiatu legnickiego. Warto podkreślić, że ani zarażenie, ani śmierć nie miały miejsca na terenie powiatu legnickiego.

15 marca zdiagnozowano COVID-19 u 66-letniej mieszkanki gminy Legnickie Pole.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zawiadamia, że dziś o godzinie 9 kwarantanną było objętych 395 mieszkańców powiatu legnickiego. 34 osoby pozostawały pod nadzorem epidemiologicznym.

Od początku kwarantanny legnicka PSSE wykonała 120 testów osobom z podejrzeniem koronawirusa. 96 testów dało wynik ujemny, 2 – dodatni. Sanepid czeka na wyniki 23 testów zleconych laboratorium.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 383 dni temu dnia 27/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 27, 2020 @ 11:47 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →