Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Drogowa ofensywa prezydenta Macieja Kupaja

Przez   /   08/07/2024  /   1 Comment

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił przetarg na przebudowę sześciu ważnych odcinków dróg w mieście. Poprawa ich stanu wpłynie na bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 18 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.

Przebudowa obejmie dwa odcinki ul. Złotoryjskiej. Na krótszym (135 m) – przy sądach, między ul. Garną a pl. Wolności – poza wymianą nawierzchni jezdni oraz chodników czy poszerzeniem zatoki parkingowej zaplanowano prace przy kanalizacji. Deszczówka z tego fragmentu jezdni spływa obecnie do kanalizacji ogólnospławnej, co przy większych opadach powoduje tworzenie się kałuż i zatorów. Projekt przewiduje przepięcie przykanalików wpustów drogowych do istniejącej kanalizacji deszczowej. W ramach tego samego przetargu przebudowane zostanie ponad 670 metrów ul. Złotoryjskiej od Ronda Unii Europejskiej do pierwszej bramy Huty Miedzi Legnica (wraz z tunelem technologicznym).

Przebudowa ul. Gwarnej na odcinku 250 m. będzie polegać m.in. na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni, wzmocnieniu podbudowy i położeniu nowej nawierzchni asfaltowej. Projekt przewiduje też przebudowę konstrukcji chodników i wymianę oświetlenia ulicznego. Nowe słupy mają nawiązywać do ciągu z ul. Chojnowskiej.

W ramach przebudowy ul. Powstańców Śląskich powstanie nowa nawierzchnia na 670-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Jordana. Asfalt zostanie ułożony na istniejącej kostce kamiennej. ZDM chce uporządkować parkowanie, wyznaczając zatoki parkingowe. W projekcie jest ścieżka rowerowa.

Przebudowany zostanie też ponad 170-metrowy fragment ul. Śląskiej od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do ul. Łowickiej. Oraz prawie kilometr ul. Poznańskiej, od ul. Struga do ul. Rzeszotarskiej – wraz z przebudową istniejących chodników, budową nowych oraz budową drogi rowerowej, wymianą słupów i opraw oświetlenia ulicznego.

“Przebudowa tych odcinków dróg jest kluczowa dla poprawy funkcjonalności i bezpieczeństwa miejskiej infrastruktury drogowej. Zmodernizowane ulice będą nie tylko bardziej przyjazne dla kierowców i pieszych, ale także przyczynią się do lepszej organizacji ruchu. Inwestycja ta ma na celu także poprawę estetyki miasta oraz zwiększenie komfortu życia mieszkańców” – pisze Urząd Miasta w Legnicy w komunikacie o przetargu.

Termin składania ofert mija 29 lipca 2024 r.

FOT.PIXABAY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 08/07/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 8, 2024 @ 2:48 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Ale że z Mickiewicza na Jordana jest szeset KILOMETRÓW? Joj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →