Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Domowa fabryka metamfetaminy pod Lubinem

Przez   /   09/07/2024  /   No Comments

Rozpracowując narkotykowe podziemnie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie ustalili lokalizację fabryki metamfetaminy. Amatorska linia produkcyjna znajdowała się na poddaszach w ciągu pomieszczeń gospodarczych i domu jednorodzinnego – informuje asp. sztab. Krzysztof Pawlik.

Podczas skoordynowanego nalotu lubińskich policjantów na posesji w jednej z podlubińskich miejscowości zatrzymano dwóch mężczyzn. 33- i 56-latek wpadli na gorącym uczynku, w trakcie produkcji środków psychotropowych.

- W trakcie przeszukań i prowadzonych oględzin ujawniono i zabezpieczono w sumie blisko 35 kilogramów metamfetaminy oraz 2 litry metamfetaminy w formie płynnej, która przygotowywana była do dalszej obróbki. Z przejętych narkotyków można by wytworzyć sporo ponad ćwierć miliona porcji narkotyków zdolnych odurzyć dorosłego człowieka. Szacunkowa czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 4 miliony złotych – informuje asp. sztab. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty przetwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych. Grozi im od 3 do 20 lat więzienia. Na razie decyzją lubińskiego sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 15 dni temu dnia 09/07/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 9, 2024 @ 8:47 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →