PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Dolnośląskie firmy dostaną pomoc w promocji swej oferty

Przez   /   18/06/2020  /   No Comments

Targi branżowe, misje gospodarcze i szeroka akcja informacyjna – tak Dolny Śląsk planuje pomóc lokalnym przedsiębiorcom w zaprezentowaniu swojej oferty na globalnym rynku. Pomoże w tym projekt promocji oferty gospodarczej regionu zaprezentowany dziś przez wicemarszałka Grzegorza Macko.

Globalizacja gospodarki to wyzwanie dla wielu firm, a zdolność do zaprezentowania oferty na rynkach zagranicznych staje się kluczowym elementem budowania konkurencyjności przedsiębiorstw.

- Cieszę się, że w dobie globalizacji możemy umożliwić ekspansję małym dolnośląskim przedsiębiorcom na rynki zagraniczne – dodaje wicemarszałek Grzegorz Macko

Głównymi działaniami przewidzianymi do realizacji w projekcie są: udział w wydarzeniach targowych oraz wspólne misje gospodarcze samorządu i biznesu. Przedsięwzięcie jest kontynuacją realizowanego już w latach ubiegłych projektu „Promocja gospodarcza województwa dolnośląskiego na rynkach krajowych i międzynarodowych”. Bazując na wcześniejszych doświadczeniach i opiniach uczestników samorząd województwa wzmacnia swoją ofertę wsparcia dla działań proeksportowych i proinwestycyjnych.
Całkowita wartość projektu, który realizowany będzie przez Wydział Rozwoju Gospodarczego, to prawie 2 mln zł, a wszystkie wydarzenia zaplanowane w jego ramach odbędą się w obecnym i przyszłym roku. Dzięki działaniom podjętym przez samorząd lokalne mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z branż dolnośląskich regionalnych specjalizacji (żywności wysokiej jakości, aerospace oraz farmaceutyczno-kosmetycznej) zyskają szansę zaprezentowania swojej oferty na nowych rynkach.
Będzie to możliwe dzięki obecności na targach dedykowanych tym branżom m.in. w SIAL w Paryżu, Space Tech Expo w Bremie oraz Polagra Food w Poznaniu. Dodatkowo zaplanowane zostały misje gospodarcze do Tel Awiwu, Kijowa oraz Buenos Aires, sprofilowane pod kątem promocji sektora kosmicznego, spożywczego i kosmetycznego. Zarówno w ramach targów jak i misji gospodarczych istotnym elementem, oferowanym przedsiębiorcom będzie wsparcie przy organizacji spotkań B2B. Projekt zostanie sfinansowany dzięki funduszom europejskim. Kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przekroczy 1,6 mln. złotych.

Źróło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lbo21,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Mieszkańcy Legnicy zgłosili 69 pomysłów do LBO 2021

Read More →