AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Dodatkowe 9 mln zł na inwestycje w Legnicy

Przez   /   26/04/2021  /   No Comments

Na dzisiejszej (26 kwietnia) sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli m.in. uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz w sprawie zmian budżetu miasta Legnicy na rok 2021. Przyjęta korekta budżetu zakłada m.in. zwiększenie wydatków inwestycyjnych o ponad 9 mln zł, z czego ponad 3,5 mln zł to dodatkowe środki na przebudowę dróg w mieście.
Zaproponowane przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego zmiany związane z przebudową dróg dotyczą zwiększenia wydatków majątkowych budżetu miasta na 2021 rok. Na części tych dróg  prowadzone będą już fizyczne prace remontowe, dla innych opracowywana będzie dokumentacja i szacowane koszty.
I tak jeszcze w tym roku planowana jest m.in. przebudowa:
- al. Rzeczpospolitej na odcinku od ul. Gumińskiego do ul. Zamiejskiej oraz od al. Piłsudskiego do ul. Kaczawskiej,
- ul. Chojnowskiej na odcinku od ul. Bilsego do ul. Piastowskiej,
- ul. Gwarnej,
- ul. Partyzantów,
- ul. Spółdzielczej od ul. Nowodworskiej do ul. Objazdowej oraz
- na osiedlu Sienkiewicza np. na ul. Fiołkowej i Rumiankowej.
Prace związane z opracowaniem dokumentacji i szacowaniem kosztów dotyczyć będą przebudowy ul. Złotoryjskiej, skrzyżowania ul. Nowodworskiej i ul. Spółdzielczej, ul. Poznańskiej od ul. Struga do ul. Rzeszotarskiej, ul. Senatorskiej i Działkowej oraz ul. Powstańców Śląskich.
Oprócz wyżej wymienionych zadań związanych z przebudową dróg, planowane jest także zwiększenie środków na przebudowę i budowę chodników w mieście.
Z kolei o 1.280.000,00 zł więcej przeznaczonych zostanie na remonty budynków mieszkalnych należących do gminy. Chodzi tu m.in. o dobudowę przewodów wentylacji grawitacyjnej w 2 budynkach oraz na przebudowę konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachu w 4 budynkach.
Dodatkowe środki (650 tys. zł) zostaną także przeznaczone na renowację kaplicy cmentarnej wraz z zapleczem na cmentarzu komunalnym. Zmiana ta związana jest m.in. z dodatkowymi pracami wynikającymi z prowadzonych badań stratygraficznych w kaplicy oraz remontem toalet publicznych.
O ponad 2,6 mln zł zwiększone zostaną środki przeznaczone na rewitalizację zabytkowego Parku Miejskiego w Legnicy. Pieniądze te przeznaczone zostaną na przebudowanie alejek mineralnych w Ogrodzie Francuskim i przy Polanie Angielskiej (kwota 1.650.774,75 zł) oraz na zadanie związane z przebudową Teatru Letniego na Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona (300.000,00 zł na wyposażenie i ekspozycje w Centrum Witelona oraz 650.000,00 zł na rozpoczęcie prac instalacyjnych w zakresie centralnego ogrzewania, wody, instalacji elektrycznych i wentylacji w obiektach zespołu Palmiarni).
W korekcie budżetu znalazł się również prawie milion złotych ze środków własnych i pozyskanych z Unii Europejskiej na modernizację miejskiego oświetlenia. To etap pierwszy realizowanego przez najbliższe 3 lata zadanie w ramach projektu partnerskiego pn.: „Wymiana oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji”.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Read More →