UM kobiety
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Do 30 listopada można złożyć wniosek o zasiłek 300+

Przez   /   22/10/2019  /   No Comments

Ponad 285 tysięcy dolnośląskich uczniów otrzymało już pieniądze w ramach rządowego programu Dobry Start. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia (lub 24. roku w przypadku uczniów niepełnosprawnych). Czas na złożenie wniosku minie 30 listopada.

Na 300 złotych wsparcia w ramach programu Dobry Start mają szansę wszystkie dzieci w Polsce, które rozpoczęły rok szkolny i spełniają kryterium wiekowe.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek o świadczenie dobry start – podobnie jak wniosek o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+”- można składać online przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Jak informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki, na terenie Dolnego Śląska 285 640 uczniów otrzymało już 85 650 000 mln zł na Dobry Start. W skali kraju na realizację programu do gmin trafiło w sumie 1,42 mld zł. Do końca września wpłynęło 3,1 mln wniosków o przyznanie świadczenia, z czego ponad 60 proc. drogą elektroniczną.

 

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 400 dni temu dnia 22/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 22, 2019 @ 3:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

(20) XXX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Zagrodno w dniu 24 listopada 2020 r. - YouTube – Opera 25.11.2020 153111

Czy mieszkańcy Zagrodna utoną w swoich śmieciach?

Read More →