Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Diagnosta stanie przed sądem za fikcyjne przeglądy

Przez   /   28/07/2017  /   No Comments

Diagnosta z Lisowic w gm. Prochowice za łapówki  przybijał kierowcom pieczątki w dowodach rejestracyjnych bez robienia przeglądu. Razem z czterema osobami, które wręczyły mu pieniądze, stanie przed sądem.

Akt oskarżenia przygotowała Prokuratura Rejonowa w Legnicy. Diagnosta, 65-letni Kazimierz D., miał stałe stawki: 98 złotych za przegląd samochodu z silnikiem na benzynę lub olej napędowy i 150 zł, jeśli auto było wyposażone w instalację gazową. Gdy sprawa się wydała, mężczyzna stracił pracę. Przed prokuratorem przyznał się do winy, więc – jeśli sąd się zgodzi – będzie mógł skorzystać z dobrodziejstwa dobrowolnego poddania się karze. Uzgodniona z nim propozycja prokuratury to rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, obowiązek zwrotu korzyści majątkowych uzyskanych z procederu oraz 5-letni zakaz pracy na stanowisku diagnosty. Czterech kierowców, którzy wręczali łapówki, również nie wypierało się w śledztwie swojej winy. W ich przypadku kara jest nieco łagodniejsza: rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywny. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Legnicy.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1111 dni temu dnia 28/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 28, 2017 @ 2:46 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kiernikowski 116_640x426-0

Biskup legnicki zakazał ks. M. sprawowania Eucharystii

Read More →