Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Rusza darmowa pomoc prawna w Legnicy

Przez   /   02/06/2021  /   No Comments

Od najbliższego poniedziałku, 7 czerwca 2021 r., możemy skorzystać bezpłatnie z porady prawnej w punktach, położonych przy ul. Witelona nr 8 oraz Kościuszki nr 38 w Legnicy.
W celu przyspieszenia i ułatwienia wizyt uruchomiono numer telefonu: 539 912 151. Pod wskazany numer można dzwonić w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz we wtorki w godzinach od 8.00 do 16.00.
Na porady można zapisać się również poprzez mail: npp@legnica.eu lub poprzez stronę internetową: np.ms.gov.pl.
Potrzebujący pomocy prawnej mogą z niej bezpłatnie skorzystać u prawnika. W Legnicy działają cztery punkty – dwa prowadzone przez radców prawnych i adwokatów oraz dwa prowadzone przez organizację pozarządową.
Prawnicy oraz doradcy obywatelscy udzielają porad w zakresie spraw mieszkaniowych, związanych z zadłużeniem i zabezpieczeniem społecznym. Radcowie prawni i adwokaci wspierają potrzebujących, udzielając pomocy w zakresie prawa rodzinnego, prawa pracy, ubezpieczeń i spadków. Specjaliści podpowiadają potrzebującym, jak poradzić sobie w rozmaitych życiowych kłopotach.
W przypadku poradnictwa obywatelskiego działania są zindywidualizowane i zmierzają do podniesienia świadomości prawnej potrzebujących. Świadczący nieodpłatną pomoc prawną przygotowują też projekty pism urzędowych, wszczynających postępowanie sądowe czy zwalniających z kosztów sądowych.
Informacja o kontakcie z punktami nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji w Legnicy jest dostępna na stronie www.legnica.eu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →