PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Czarne Motyle ze stolicy w legnickim Parku

Przez   /   31/07/2013  /   No Comments

W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 16 w okolicach Teatru Letniego będzie można obserwować (potupując nóżką) Czarne Motyle. Fundacja Jacka Głomba Naprawiacze Świata zaprasza nie tylko etomologów.

Czarne Motyle to kapela powstała w 2002 roku w Warszawie, jako efekt  fascynacji energią i melancholią zaklętą w przedwojennej muzyce tanecznej, zarówno w muzyce ?z miasta? jak i ?ze wsi?. Repertuar to melodie starodawne i nowe,  tradycyjne tańce wiejskie – oberki i polki, nauczone podczas wypraw terenowych od  dawnych muzykantów, miejskie tanga, walczyki, fokstroty, zapamiętane przez  warszawskich akordeonistów i mandolinistów, nuty rozczytane ze starych ?zeszytów muzykanckich? , dawne szlagiery , ballady uliczne o losach ?fatalnych? bohaterów i bohaterek, oraz własne kompozycje. Kapela gra na autentycznych instrumentach ?z epoki?- harmonii trzyrzędowej,  ksylofonie, barabanie, skrzypcach, cymbałach, pile. Obecnie kapela ewoluuje w stronę  improwizacji zachowując kod muzyczny ?starej sztuki?. Czarne Motyle stworzyły oprawę muzyczną do spektaklu “Czarna MańkaKrólowa Przedmieścia”, teatru ?Scena Lubelska 30/32?. W 2007 roku zespół otrzymał  II nagrodę na I Warszawskim Przeglądzie Kapel Podwórkowych, za ?oryginalną i  wysmakowaną poetykę czarnego humoru?. Zespół wystąpił także m. in. na Festiwalu  Singera w 2010 r. wraz z zespołem Cukunft, poszerzając swoje inspiracje muzyczne  o przedwojenne melodie żydowskie, oraz w 2013r. na festiwalu Koncerty Urodzinowe Chopina.
Skład:
Katarzyna SZURMAN- harmonia, śpiew
Katarzyna DELATOUR- ksylofon, skrzypce
Emilia HERDA- baraban, bębenek, piła, śpiew
Agata KRAWCZYK- skrzypce

opr. PEKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3343 dni temu dnia 31/07/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 31, 2013 @ 1:20 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Żelazny Człowiek szuka kąta. Frączkiewicz w muzeum

Read More →