basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Creative Space. Pomysł licealistów z Legnicy

Przez   /   29/01/2016  /   No Comments

Uwaga młodzi i zdolni legniczanie! Będziecie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów szerszej publiczności, w ramach projektu Creative Space – projektu realizowanego przez Waszych rówieśników. Wystarczy nagrać to, co potraficie robić zdecydowanie ponad przeciętną i wysłać filmik na stronę http://creativespacekonkurs.weebly.com.

Spośród nagrań wyłonione zostaną najciekawsze (około 20, 30 nagrań) , które zakwalifikują się do Festiwalu, zaplanowanego na 20 marca w Galerii Piastów .

Na pomysł projektu Creative Space oraz Festiwalu dla młodych, zdolnych legniczan, wpadli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy: Karolina Lenc, Weronika Goździk i Łukasz Podlipski.

Ta trójka ambitnych licealistów postanowiła wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie “Zwolnieni z Teorii”, w ramach której należało stworzyć projekt społeczny, służący najbliższemu otoczeniu.
- Zdecydowaliśmy, że skupimy się na problemie, który dotyczy bezpośrednio nas, czyli ludzi młodych. Chcemy bowiem walczyć ze stereotypem że “współczesna młodzież nic nie robi i nie widzi świata poza swoim smartfonem” – mówią Karolina, Weronika i Łukasz.
I dodają: – Sami jesteśmy przykładem, że tak nie jest. Karolina jest czynną i nagradzaną wolontariuszką TPD, Weronika gra w teatrze młodzieżowym, a Łukasz zajmuje się tworzeniem filmów i grą na pianinie. A takich ludzi jak my jest w naszym mieście bardzo wielu. Niestety, niektórzy nie chcą lub nie potrafią tego dostrzec, więc wymyśliliśmy wydarzenie, którego nie sposób będzie przeoczyć i które pozwoli zmienić panujący stereotyp o młodzieży.

Na 20 marca, w Galerii Piastów, licealiści zaplanowali Festiwal, na którym zaprezentują się młodzi legniczanie, obdarzeni najciekawszymi talentami.
- Dla uzdolnionej młodzieży będzie to nie tylko szansa na występ na prawdziwej scenie, ale także na powalczenie o nagrody pieniężne, które przydadzą się choćby w dalszym rozwijaniu pasji. Poza tym, przesłane do nas nagrania będziemy publikować na facebooku (profil: creativespaceofficial), wyłoniona zostanie więc również nagroda internautów dla filmu, który zyska największą ilość polubień – zapowiadają Karolina, Weronika i Łukasz.

Twórcy projektu Creative Space szukają też nowych sponsorów, osób chętnych do współpracy a także możliwości promowania swojej inicjatywy. W tej właśnie sprawie zgłosili się do Legnickiego Centrum Kultury – pomysł bardzo nam się spodobał, więc postanowiliśmy pomóc licealistom w jego promowaniu, co niniejszym czynimy:)

 

Źródło: ego/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. LCK.ART.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

helios_nmf_201912_sylwester400x578px_v01_taniej

MARATON Sylwestrowy w kinie HELIOS – dwa zestawy do wyboru

Read More →