helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

COVID i zdalne nauczanie w dwóch legnickich szkołach

Przez   /   21/09/2020  /   No Comments

Od dzisiaj (21 września) do piątku (25 września) legnicki Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Złotoryjskiej w Legnicy pracuje w trybie zdalnym. U jednej z uczennic szkoły potwierdzono bowiem wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

Dyrektor szkoły podjął tę decyzję w godzinach popołudniowych już 18 września, po konsultacjach z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną i organem założycielskim szkoły. Nauczanie zdalne dotyczy całej szkoły, czyli 489 uczniów i 51 nauczycieli.

- Chcemy maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin oraz pracowników oświaty. Stąd też nasze działanie prewencyjne – podkreśla zastępca prezydenta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz. – Czekamy na wyniki testów u innych uczniów i nauczycieli z tej szkoły. Jesteśmy w stałym kontakcie z jej dyrekcją oraz służbami sanitarnymi i na bieżąco monitorujemy sytuację.

W podobnym trybie przez ten tydzień będą uczyli się uczniowie w niepublicznym Zespole Szkół Akademickich (Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum Akademickie).

W ciągu weekendu wykazano 5 kolejnych przypadków zakażeń.

Jest to młody mężczyzna, dwie kobiety w średnim wieku i nastolatek, mieszkańcy gminy Prochowice, oraz nastolatka, mieszkanka Legnicy,
Są w dobrym stanie, izolują się w domu.

W ciągu weekendu w Legnicy i powiecie legnickim wykazano 5 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. Sąd to młody mężczyzna, dwie kobiety w średnim wieku i nastolatek, mieszkańcy gminy Prochowice, oraz nastolatka, mieszkanka Legnicy. Są w dobrym stanie, izolują się w domu.

 

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy/ PSSE w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →