basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Co robi drużyna chińskich piłkarzy w Polkowicach

Przez   /   04/09/2019  /   No Comments

Do Polkowic zawitali młodzi piłkarze z chińskiej drużyny Beijing Sport University Football Club, którzy po południu w towarzystwie zastępcy burmistrza Wojciecha Marciniaka zwiedzali miasto. Już dziś o godz, 19 zagrają sparing z juniorami KS Górnik Polkowice.

Chińscy zawodnicy zwiedzanie miasta rozpoczęli od Rynku, gdzie przywitał ich zastępca burmistrza Polkowic – Wojciech Marciniak. Młodzi piłkarze z zaciekawieniem poznawali Polkowice. Robili pamiątkowe zdjęcia, oraz za pośrednictwem tłumacza zadawali pytania.
\Największe zainteresowanie zawodników wzbudziła górnicza historia Polkowic, o której słuchali z ogromną uwagą. Jednak to nie koniec ich przygody w naszym mieście. Wieczorem na stadionie lekkoatletycznym zmierzą się w meczu towarzyskim z drużyną U-19 Górnika Polkowice.
Zawodnicy drużyny Beijing Sport University Football Club w Polsce są już od 10 miesięcy. Na co dzień przebywają w Gdańsku, gdzie uczęszczają do Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Jak opowiada polski opiekun drużyny ich codzienny harmonogram zajęć jest napięty. Młodzi piłkarze do południa uczestniczą w lekcjach szkolnych prowadzonych online przez nauczycieli z Chin. Natomiast po południu doskonalą swoje umiejętności sportowe na treningach. Dodatkowo raz w miesiącu zwiedzają wybrane polskie miasta i poznają nasza kulturę.
– Byliśmy już w Krakowie, Warszawie, Szczecinie i Malborku. Dzisiejszy wyjazd jest ostatnim z tego cyklu – opowiada Mirosław Piątek opiekun drużyny.
Na zakończenie popołudniowego spaceru młodzi piłkarze udali się do Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku, gdzie będą regenerować siły przed wieczornym meczem.

Źródło: Urząd Miasta w Polkowicach

FOT. URZĄD MIASTA W POLKOWICACH

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 144 dni temu dnia 04/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 5, 2019 @ 11:47 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

82788903_2691419877601386_1138535026317590528_n

Siódemka Miedź chce sprawić pucharową niespodziankę

Read More →