AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Co dalej z taśmami prawdy? Decyzja w poniedziałek

Przez   /   29/11/2013  /   No Comments

Na poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Legnicy zapowiada przedstawienie decyzji, w sprawie ewentualnego wszczęcia postępowania po aferze z udziałem działaczy Platformy Obywatelskiej oferujących pracę za głos na Jacka Protasiewicza i nagrywających się podstępnie. 

Chodzi o lubińskiego posła Norberta Wojnarowskiego, nagranego, jak żali się Edwardowi Klimce, że przez Schetynę żona straciła pracę w KGHM i obiecuje mu protekcję Jacka Protasiewicza przy załatwianiu roboty, jeśli odpowiednio zagłosuje na zjeździe wyborczym dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej w Karpaczu.

Chodzi też o posła Michała Jarosa z Wrocławia i polkowickiego radnego Tomasza Borkowskiego. Ich z kolei nagrał ukrytą kamerą Paweł Frost, radny i przewodniczący PO w Legnicy, gdy przed zjazdem przyjechali do jego domu agitować za Jackiem Protasiewiczem. Sugerowali, że jeśli w Karpaczu obstawi właściwego konia, to ma szansę na miejsce w radzie nadzorczej jakiejś spółki. Jaros sugerował, że Protasiewicz mógłby też wstawić się u ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i pomóc w sprowadzeniu do Polski rodziny Frosta z Ukrainy.

Wszyscy – i ci, którzy w taki sposób agitowali za Protasiewiczem, i ci, którzy ich nagrali – zostali zawieszeni przez władze Platformy Obywatelskiej. Czekają na partyjny sąd koleżeński. Jak ustaliliśmy, sąd został wybrany na konwencji PO ale się jeszcze nie ukonstytuował i nie zaplanował pracy.

Decyzja prokuratury będzie szybsza. W TVN24 prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział jej ogłoszenie na poniedziałek. Mówił, że badano dwa zagadnienia: czy powoływanie się na wpływy w KGHM wypełnia znamiona przestępstwa opisanego w kodeksie karnym jako płatna protekcja czy to samo można  powiedzieć o “powoływaniu się na wpływy w MSZ”.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2560 dni temu dnia 29/11/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 29, 2013 @ 12:54 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pulse-oximeter-5722328_1920

Projekt DOM: Pulskosymetry dla pacjentów z COVID-19

Read More →